Özel hastane 3 bin 979 TL istedi!

İstanbul’un Maltepe ilçesindeki özel bir hastanede, coronavirüs belirtileriyle tedavi altına alınan ve testi pozitif çıkan O.Ş’ye tedavinin ardından 4 bin TL’ye yakın fatura kesildi

Özel hastane 3 bin 979 TL istedi!

CiddiGazete- İstanbul Maltepe'de özel bir hastane, coronavirüs belirtileriyle tedavi altına alınan ve testi pozitif çıkan O.Ş’ye tedavinin ardından 4 bin TL’ye yakın fatura çıkardı. Yetkililer, O.Ş’nin aile bireylerine de test yapılması gerektiğini belirtti ve anne ve babasına da test yapıldı. İleri yaştaki anne ve babanın da coronavirüs belirtileri gösterdiği ve testi pozitif çıktığı gerekçesiyle onlar da hastaneye yatırıldı. Üç hastanın da tedavisinin ardından, hastane yönetimi, hasta yakınlarına 3 bin 979 TL’lik fatura çıkardı.

Cumhuriyet’ten Sena Yaşar’ın haberine göre; Sağlık Bakanlığı’nın Alo 184 hattına, “özel hastanelerin pandemi hastanesi ilan edilmesine karşın tedaviyi parayla yaptığı” için şikâyette bulunan hastaya ise bakanlıktan, "Pandemi hastanelerine ilişkin genelgede, özel hastanelerden para alınmayacağına dair düzenleme yok" cevabı verildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 02:44
YORUM EKLE