Siyanür cinnetinden 'rüşvet' çıktı!

Antalya'da eşini ve iki çocuğunu siyanürle zehirledikten sonra intihar eden Selim Şimşek, geride bıraktığı mektupta, kendisinden yüksek miktarda rüşvet alan Büyükşehir Belediyesi'ndeki üç bürokratın ismini verdi

Siyanür cinnetinden 'rüşvet' çıktı!

CiddiGazete

Antalya'da 9 Kasım'da meydana gelen olayda, bilgisayar teknikeri Selim Şimşek, internetten aldığı siyanürle eşi Sultan Şimşek'i ve çocukları dokuz yaşındaki Ceren ile beş yaşındaki Ali Çınar Şimşek'i zehirledikten sonra intihar etti.

Yüklü miktarda borcu olduğu, dokuz aydır işsiz ve beş aydır kirasını ödeyemediği öğrenilen Selim Şimşek, ardında iki sayfalık mektup bıraktı. Şimşek bıraktığı mektupta, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde bürokrat olarak görev yapan S.A. ile F.P.'nin kendisinden "iş verme" karşılığı para aldığını, son olarak da yine belediyede çalışan R.A. isimli personelin hesabına para gönderdiğini yazdı.

İŞ İÇİN YÜKLÜ MİKTARDA PARA ÖDEMİŞ

Selim Şimşek bıraktığı mektupta şu ifadelere yer verdi: "Bu iki isim dört kişinin ölümünden direkt sorumlu olup, bu isimlerin cinayetten yargılanmasını yüce Türk adaletinden talep ediyorum. Benden iş verecekleri vaadiyle 450 bin TL'den fazla para aldılar. Sonrasında ise beni tanımamaya başladılar. Bu ş... hesap sorulmasını sizlerden rica ediyorum."

Şimşek mektubunda, S.A.'nın talimatıyla belediyede görevli R.A. adlı kişiye 19 bin TL para gönderdiğini ve S.A.'nın kendisinden çok defa yüklü meblağlarda paralar aldığını iddia etti.

3 PERSONELİN İFADESİ ALINACAK

Selim Şimşek'in bıraktığı mektupta ölümlerinden, Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan S.A. ile F.P.'nin sorumlu olduğunu ileri sürmesi üzerine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, üç personele yönelik soruşturma talimatı verdi.

Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı, S.A., F.P. ve R.A. hakkında soruşturma başlattı. Müfettişler, üç personelin ifadesini alacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 01:15
YORUM EKLE