banner395
banner381

Ünlü iş kadını gözaltında

Reklamcılık dünyasının ünlü ismi Necla Zarakol, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün yürüttüğü bir soruşturma kapsamında avukatı ile birlikte gözaltına alındı

Ünlü iş kadını gözaltında

Reklam dünyasının tanınmış isimlerinden Nejla Zarakol'un gözaltına alınmasına sebep olan olay, bir iş adamının şikayetiyle başladı. İddiaya göre, emniyete giderek ifade veren iş adamı, hakkında spekülasyon haberler yaptırıldığını söyleyerek, Zahide Üner'den şikayetçi oldu. Üner, geçtiğimiz hafta Muğla'nın Marmaris ilçesinde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Hakkında FETÖ ile ilgili farklı bir soruşturma bulunduğu belirtilen Zahide Üner'in sahte kimlikle yurt dışına kaçmaya çalıştığı öne sürüldü. Üner'e yardım ettiği öne sürülen Tolga Danışman da gözaltına alındı. Spekülasyon soruşturması kapsamında ifadesi alınan Zahide Üner'in haber yaptırmak için avukatı vasıtasıyla Nejla Zarakol'a ulaştığını söylediği öne sürüldü. Zarakol'un bu iddialar üzerine gözaltına alındığı belirtildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan Nejla Zarakol, Zahide Üner, Avukat Tolga Danışman ve ismi öğrenilemeyen bir şüphelinin, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusunun sürdüğü öğrenildi. Olayla ilgili açıklama yapan Zarakol'un kardeşi, “Bugün içinde bulunduğu durumun mutlaka bir yanlışlıktan kaynaklanmış olduğuna ve ifadesi alındığında bu yanlışlığın anlaşılacağına yürekten inanıyorum” dediği öğrenildi.

Bir gece Emniyet Müdürlüğü'nde kalıp ifadesi alınan Nejla Zarakol, daha sonra serbest bırakıldı.

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER