CiddiGazete- Tüm tepkilere karşın müftülük ziyaretlerinden ve "özel kalemi"nden vazgeçmeyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın eşi Seher Erbaş bu kez bir aile içi kavgayla gündeme geldi.

İddiaya göre, Erbaş'ın halasının oğlu olan ve Ankara Ahmet Akseki Camii'nde görev yapan C.B'ye, bir kadına yönelik "uygunsuz mesajlar gönderdiği" suçlaması yöneltildi. Bunun üzerine C.B., Sinop'ta görevlendirildi. Görev yerini değiştirmeye çalışan C.B., birkaç ay sonra İstanbul'da Sultanahmet Camii'ne geçti.

ATAMA KIZDIRDI

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre, bu değişikliği öğrenen Seher Erbaş, duruma tepki gösterdi. Seher Erbaş, yaklaşık beş ay önce yanındaki Diyanet görevlileriyle birlikte Sultanahmet Camii'ni "bastı." Seher Erbaş, C.B. ile görüşmek istese de C.B., kendisiyle bir araya gelmek istemedi. Bunun üzerine Seher Erbaş, cami cemaatinin önünde C.B'nin kolundan tutarak "Sen buraya nasıl gelirsin? Aile adımızı nasıl kullanırsın?" diye tepki gösterdi. C.B. ise "Ben devletin memuruyum, sen kimsin?" dedi. Seher Erbaş, bu cevap üzerine C.B'nin göğsüne yumruk attı.

Bir suç örgütü lideri daha Türkiye'de çıktı Bir suç örgütü lideri daha Türkiye'de çıktı

ŞİKÂYETİNİ ÇEKTİ

Seher Erbaş'ın yanında bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı personeli araya girerek tartışmayı yatıştırdı. C.B. ise Seher Erbaş'tan şikâyetçi oldu. Seher Erbaş'ın ağabeyi olan Diyanet İşleri Başkanlığı eski müşaviri E.B., C.B'yi ikna ederek şikâyetini geri çekmesini sağladı. Böylece olay kapatıldı.

C.B., olayın sorulması üzerine önce "Olayın gündeme gelmesini istemiyorum" cevabını verirken daha sonra "Olmadı öyle bir şey" dedi.

DİYANET'İN "HANİMEFENDİ"Sİ

Diyanet içinde Seher Erbaş'a "hanımefendi" şeklinde hitap edilmesi, il ve ilçe müftülüklerini "teftiş" kıvamında ziyaret etmesi, çantasını koruma polisine taşıtması, maaşını Diyanet'ten alan bir personeli kendisine "özel kalem" ataması zaman zaman gündeme gelen konular oldu.