CiddiGazete- CHP MYK ve PM toplantısı, Özgür Özel başkanlığından toplandı. İki toplantının da gündem maddesi 31 Mart yerel seçimleri oldu. Toplantıda 242 seçim çevresinin başkan adayları oylamaya sunuldu.

Hem MYK hem de PM'de yapılan oylama sonrasında Hatay'da mevcut başkan Lütfü Savaş, Aydın'da mevcut başkan Özlem Çerçioğlu, Adana'da mevcut başkan Zeydan Karalar, Mersin'de de mevcut Başkan Vahap Seçer yeniden aday gösterildi.

Tekirdağ'da eski milletvekili Candan Yüceer, Afyonkarahisar'da da Burcu Köksal aday gösterildi.

BÜYÜKERŞEN SÜRPRİZİ

Eskişehir'de ise önemli bir gelişme yaşandı. 25 yıldır Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Yılmaz Büyükerşen, 2024 yılındaki seçimlerde de adaylığını açıklamıştı. Ancak Parti Meclisi, Büyükerşen'in yerine Ayşe Ünlüce'nin aday olmasına karar verdi.

CHP Parti Meclisi tarafından belirlenen listede şu isimler yer aldı:

ADANA: ZEYDAN KARALAR

ADANA CEYHAN: KADİR AYDAR

ADANA POZANTI: ŞENOL EROĞLU

ADANA SAİMBEYLİ İSMAİL DURMAZ

ADANA TUFANBEYLİ: AHMET AKTÜRK

ADIYAMAN MERKEZ KÖMÜR: HASARİ TALAŞ

AFYONKARAHİSAR MERKEZ: BURCU KÖKSAL

AFYONKARAHİSAR MERKEZ ERKMEN: ŞÜKRÜ PANCAR

AFYONKARAHİSAR SULTANDAĞI DEREÇİNE: ÖMER YILDIZ

AFYONKARAHİSAR SULTANDAĞI YEŞİLÇİFTLİK: DEVRİM ÖLMEZ

AKSARAY GÜLAĞAÇ: BUĞRA DEMİR

AMASYA MERKEZ ZİYARET: EMRE DEDEOĞLU

ANKARA ETİMESGUT: ERDAL BEŞİKÇİOĞLU

ANKARA KAHRAMANKAZAN: SELİM ÇIRPANOĞLU

ANKARA ŞEREFLİKOÇHİSAR: MUSTAFA KOÇAK

ANTALYA AKSEKİ: İLKAY AKÇA

ANTALYA AKSU: İSA YILDIRIM

ANTALYA ALANYA: OSMAN ÖZÇELİK

ANTALYA DÖŞEMEALTI: MENDERES DAL

ANTALYA ELMALI: HALİL ÖZTÜRK

ANTALYA FİNİKE: MUSTAFA GEYİKÇİ

ANTALYA GÜNDOĞMUŞ: NURETTİN SÖNMEZ

ANTALYA İBRADI: SERKAN GEDİK

ANTALYA KAŞ: EROL DEMİRHAN

ANTALYA KEMER: NECATİ TOPALOĞLU

ANTALYA KEPEZ: MESUT KOCAGÖZ

ANTALYA KONYAALTI: CEM KOTAN

ANTALYA KUMLUCA: MUSTAFA KÖLEOĞLU

ANTALYA MANAVGAT: NİYAZİ NEFİ KARA

ANTALYA SERİK: KADİR KUMBUL

ARDAHAN GÖLE: GÖKHAN BUDAK

ARTVİN MERKEZ: BİLGEHAN ERDEM

ARTVİN ARHAVİ: VASFİ KURDOĞLU

ARTVİN HOPA: UTKU CİHAN

AYDIN: ÖZLEM ÇERÇİOĞLU

AYDIN BUHARKENT: ALİ OKKALI

AYDIN EFELER: ANIL YETİŞKİN

AYDIN İNCİRLİOVA: OSMAN GÖKMEN

AYDIN KARPUZLU: TUĞRUL OZAN

AYDIN KOÇARLI: ÖZGÜR ARICI

AYDIN KUŞADASI: ÖMER GÜNEL

AYDIN KUYUCAK: UĞUR DOĞANCA

AYDIN NAZİLLİ: GAMZE YOLCU METİN

AYDIN SÖKE: MUSTAFA İBERYA ARIKAN

AYDIN YENİPAZAR: MALİK ERCAN

BALIKESİR SUSURLUK: HAKAN YILDIRIM SEMİZER

BİLECİK MERKEZ: MELEK MIZRAK SUBAŞI

BİLECİK BOZÜYÜK DODURGA: ÖZKAN GENEL

BİLECİK BOZÜYÜK: MEHMET TALAT BAKKALCIOĞLU

BİLECİK OSMANELİ: İSMAİL ER

BİLECİK YENİPAZAR: GÖKHAN ÖZCAN

BİTLİS MUTKİ: NURETTİN YOL

BOLU MENGEN: TURHAN BULUT

BOLU MERKEZ KARACASU: EKREM VELİOĞLU

BOLU MUDURNU: DOĞAN ONURLU

BURSA GÜRSU: HAŞİM ÖZTÜRK

BURSA HARMANCIK: HAŞİM ALİ ARIKAN

BURSA İZNİK: ALİ SARI

BURSA KARACABEY: GÖNÜL AVİL

BURSA KELES: ORHAN ASLAN

BURSA ORHANGAZİ: ŞABAN ÇETİN ÇOKLAR

BURSA OSMANGAZİ: ERKAN AYDIN

BURSA YILDIRIM: MEHMET ÖNDER MUTLU

ÇANAKKALE AYVACIK KÜÇÜKKUYU: ABDULMUTTALİP GÜREL

ÇANAKKALE ECEABAT: SAİM ZİLELİ

ÇANAKKALE EZİNE GEYİKLİ: RECAİ YİĞİT

ÇANAKKALE GÖKÇEADA: BÜLENT ECEVİT ATALAY

ÇANKIRI MERKEZ: İLHAN TEKİN

ÇANKIRI YAPRAKLI: CESUR ÇAĞLAR

ÇORUM ALACA: HÜSEYİN TÜRK

ÇORUM BOĞAZKALE: DURAN YAZIROĞLU

ÇORUM KARGI: HAMİT DERELİ

ÇORUM ORTAKÖY AŞTAVUL: ŞENOL ÖNCÜL

ÇORUM ORTAKÖY: NECİP ERDEMİRCİ

ÇORUM OSMANCIK: HÜSEYİN KESENEK

DENİZLİ ACIPAYAM: LEVENT YILDIRIM

DENİZLİ BAKLAN: NAİL ŞAŞMAZ

DENİZLİ BEYAĞAÇ: HÜSEYİN EROL

DENİZLİ BOZKURT: BİRSEN ÇELİK

İşte oylarını ikiye katlayan 3 parti İşte oylarını ikiye katlayan 3 parti

DENİZLİ ÇİVRİL: KEMAL ASLAN

DENİZLİ HONAZ: YÜKSEL KEPENEK

DENİZLİ KALE: ERKAN HAYLA

DENİZLİ MERKEZEFENDİ: ŞENİZ DOĞAN

DİYARBAKIR ÇERMİK: NURETTİN AKTAĞ

DİYARBAKIR ÇÜNGÜŞ: GÜLER KOÇYİĞİT

DÜZCE ÇİLİMLİ: CEMİL TINAZ

DÜZCE KAYNAŞLI: MUAMMER YILDIRIM

DÜZCE MERKEZ BOĞAZİÇİ: NURETTİN KURT

EDİRNE MERİÇ: EROL DÜBEK

EDİRNE UZUNKÖPRÜ: ÖZLEM BECAN

ELAZIĞ AĞIN: TANER ÖĞÜNÇ

ELAZIĞ BASKİL: VELİ BAYGELDİ

ERZURUM ÇAT: ARİF HİKMET KILIÇ

ERZURUM OLTU: NUH BEKTAŞ

ERZURUM TORTUM: HÜSAMETTİN KARADAĞLI

ESKİŞEHİR: AYŞE ÜNLÜCE

ESKİŞEHİR ODUNPAZARI: KAZIM KURT

ESKİŞEHİR TEPEBAŞI: AHMET ATAÇ

GAZİANTEP ARABAN: HÜSEYİN KILIÇ

GAZİANTEP İSLAHİYE: OKAN ÖZTÜRK

GAZİANTEP KARKAMIŞ: MUSTAFA GÜZEL

GAZİANTEP NİZİP: ALİ DOĞAN

GAZİANTEP NURDAĞI: MUSTAFA ÇETİN

GAZİANTEP YAVUZELİ: BEKİR SAKAR

GİRESUN MERKEZ: FUAT KÖSE

HATAY: LÜTFÜ SAVAŞ

HATAY ALTINÖZÜ: EROL MENGÜÇ

HATAY KIRIKHAN: ZEYNEP SAĞIROĞLU

HATAY KUMLU: ALİ ÇİMER

ISPARTA ULUBORLU: HÜSEYİN PEHLİVAN

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR: MESUT ÖKSÜZ

İSTANBUL BAYRAMPAŞA: HASAN MUTLU

İSTANBUL BEYOĞLU: İNAN GÜNEY

İSTANBUL ÇATALCA: ERHAN GÜZEL

İSTANBUL EYÜPSULTAN: MİTHAT BÜLENT ÖZMEN

İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA: HAKAN BAHÇETEPE

İSTANBUL GÜNGÖREN: TEMEL AKKOÇ

İSTANBUL SANCAKTEPE: ALPER YEĞİN

İSTANBUL SİLİVRİ: BORA BALCIOĞLU

İSTANBUL ŞİLE: ÖZGÜR KABADAYI

İSTANBUL TUZLA: EREN ALİ BİNGÖL

İSTANBUL ÜSKÜDAR: SİNEM DEDETAŞ

İZMİR BAYINDIR: DAVUT SAKARSU

İZMİR BERGAMA: TANJU ÇELİK

İZMİR KINIK: SEMA BODUR

İZMİR KİRAZ: NASUH COŞKUN

İZMİR TİRE: HAYATİ OKUROĞLU

İZMİR TORBALI: ÖVÜNÇ DEMİR

KAHRAMANMARAŞ EKİNÖZÜ: HARUN VİCDAN

KAHRAMANMARAŞ ELBİSTAN: ERKAN GÜRBÜZ

KAHRAMANMARAŞ NURHAK: İLHAMİ BOZAN

KARAMAN SARIVELİLER GÖKTEPE: MUSTAFA DOĞAN

KASTAMONU ÇATALZEYTİN: FURKAN KILIÇ

KASTAMONU DADAY: SELAHATTİN YANIK

KASTAMONU İNEBOLU: CEMAL İLYASOĞLU

KAYSERİ FELAHİYE: ŞEREF GÜLESER

KAYSERİ İNCESU: AYŞE KENDİR

KAYSERİ ÖZVATAN: İRFANİYE ALMAZ

KAYSERİ PINARBAŞI: DENİZ YAĞAN

KAYSERİ SARIOĞLAN: MURAT ÖZCAN

KAYSERİ SARIZ: ÖMER FARUK EROĞLU

KAYSERİ YAHYALI: MEHMET ACARBAŞ

KAYSERİ YEŞİLHİSAR: DENİZ ONAÇ

KIRIKKALE BAHŞİLİ: İBRAHİM ALSANCAK

KIRIKKALE YAHŞİHAN: UMUT KAZAN

KIRKLARELİ MERKEZ: MEHMET SİYAM KESİMOĞLU

KIRKLARELİ BABAESKİ ALPULLU: ORHAN SALTIK

KIRKLARELİ BABAESKİ BÜYÜKMANDIRA: ALADDİN BURAK DOĞAN

KIRKLARELİ BABAESKİ: NURAY ÖNER POLAT

KIRKLARELİ DEMİRKÖY İĞNEADA: TAHİR IŞIK

KIRKLARELİ DEMİRKÖY: MEHMET ŞENAY

KIRKLARELİ KOFÇAZ: MEHMET BALCI

KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ: MURAT GERENLİ

KIRKLARELİ MERKEZ İNECE: ŞAHABETTİN VARDAR

KIRKLARELİ PEHLİVANKÖY: COŞKUN ÜRKMEZ

KIRKLARELİ PINARHİSAR KAYNARCA: NEŞE ÇEVİKBAŞ

KIRKLARELİ PINARHİSAR: ALPER ÖZER

KIRKLARELİ VİZE ÇAKILLI: GÖKHAN KARABULUT

KIRKLARELİ VİZE KIYIKÖY: İSMAİL ÖZEN

KİLİS MERKEZ: HAKAN BİLECEN

KOCAELİ DERİNCE: SERTİF GÖKÇE

KOCAELİ GEBZE: NAİL ÇİLER

KONYA CİHANBEYLİ: FIRAT KIZILKAYA

KONYA SELÇUKLU: ÖMER SÜLE

KÜTAHYA DOMANİÇ ÇUKURCA: GÖKHAN DEMİR

KÜTAHYA PAZARLAR: İSMAİL DEMİR

MALATYA ARAPGİR: HALUK CÖMERTOĞLU

MALATYA YAZIHAN: ABDULVAHAP GÖÇER

MANİSA DEMİRCİ: ŞEREF AKMEŞE

MANİSA KIRKAĞAÇ: ÜSTÜN DÖNMEZ

MANİSA KÖPRÜBAŞI: FATİH TAŞLICA

MANİSA SARIGÖL: TAHSİN AKDENİZ

MANİSA SELENDİ: CEMİL KURT

MERSİN: VAHAP SEÇER

MERSİN ANAMUR: DURMUŞ DENİZ

MERSİN AYDINCIK: ÖZKAN KILIÇARPA

MERSİN BOZYAZI: BAYKAL ARIDENİZ

MERSİN ÇAMLIYAYLA: GÜLAY ŞİMŞEK

MERSİN ERDEMLİ: MEHMET MAVİ

MERSİN GÜLNAR: BAYRAM ALİ DEDE

MERSİN MEZİTLİ: AHMET SERKAN TUNCER

MERSİN MUT: GÜLSÜM KEVSER MUT

MERSİN SİLİFKE: MUSTAFA TURGUT

MERSİN TARSUS: ALİ BOLTAÇ

MERSİN YENİŞEHİR: ABDULLAH ÖZYİĞİT

MUĞLA DALAMAN: SEZER DURMUŞ

MUĞLA KÖYCEĞİZ: ALİ ERDOĞAN

MUĞLA YATAĞAN: MESUT GÜNEL

NEVŞEHİR DERİNKUYU YAZIHÜYÜK: BİROL DEMİRDELEN

NEVŞEHİR DERİNKUYU: TANER İNCE

NEVŞEHİR ÜRGÜP: ALİ ERTUĞRUL BUL

NİĞDE MERKEZ: HULUS ÖZEN

ORDU ÇAMAŞ: LEYLA ÇITIR

ORDU FATSA: AHMET CELAL KARAOĞLANOĞLU

ORDU GÜRGENTEPE: CEMİL ÇOŞKUN

ORDU PERŞEMBE: FARUK PİROĞLU

OSMANİYE MERKEZ: SERKAN KARAYİĞİT

OSMANİYE KADİRLİ: MUSTAFA MERT OLCAR

RİZE ARDEŞEN: ENVER ATAGÜL

RİZE ÇAMLIHEMŞİN: ERSİN DALGA

RİZE GÜNEYSU: HÜSEYİN YANIK

SAMSUN ÇARŞAMBA: İLHAN YÜRÜKÇÜ

SAMSUN TERME: İBRAHİM YAVUZ

SİVAS GEMEREK ÇEPNİ: HAKAN GÜNEŞ

SİVAS SUŞEHRİ: SEMİH DOĞANCI

SİVAS YILDIZELİ: DURAN ATEŞ

TEKİRDAĞ: CANDAN YÜCEER

TOKAT ALMUS AKARÇAY GÖRÜMLÜ: ALİ GÜNEŞ

TOKAT ALMUS ATAKÖY: ÖMER BAYRAK

TOKAT ALMUS GÖLGELİ: HAYATİ TURAN

TOKAT MERKEZ ÇAMLIBEL: DENİZ MENEVŞE

TOKAT MERKEZ GÜRYILDIZ: SABRİ TÜRK

TOKAT NİKSAR: GÜRÇEŞME FATİH ÖZCAN

TOKAT NİKSAR YAZICIK: TUNCER UZUNOĞLU

TOKAT NİKSAR YOLKONAK: RÜŞTÜ KARAKOÇ

TOKAT NİKSAR: CEM ÇITAK

TOKAT PAZAR: MUSTAFA HADİ ÇAVUŞOĞLU

TOKAT ZİLE: ŞÜKRÜ SARGIN

TRABZON AKÇAABAT: OSMAN KALYONCU

TRABZON BEŞİKDÜZÜ: BURHAN CAHİT ERDEM

TRABZON MAÇKA: MUSA TURAN

TRABZON TONYA: MUHAMMET BAŞKAN

TUNCELİ HOZAT: SEYFİ GEYİK

TUNCELİ MAZGİRT AKPAZAR: ZEYNEL YILDIRIM

TUNCELİ MAZGİRT: ÜMİT TAYHAVA

TUNCELİ OVACIK: MUSTAFA SARIGÜL

TUNCELİ PÜLÜMÜR: MÜSLÜM TOSUN

UŞAK MERKEZ: ÖZKAN YALIM

UŞAK ULUBEY: SELİM SAKA

VAN SARAY: KEMALETTİN ARACİ

YALOVA MERKEZ: MEHMET GÜREL

YALOVA ALTINOVA SUBAŞI: TURAN CANBAY

YALOVA ALTINOVA: YASEMİN FAZLACA

YALOVA ÇİFTLİKKÖY: ADİL YELE

YOZGAT MERKEZ: ÖZKAN ŞENGÜL

YOZGAT AKDAĞMADENİ: OĞUZ ERANIL

YOZGAT ÇAYIRALAN: MUTULLAH ÜSTÜN

YOZGAT YERKÖY: İLHAN YILMAZ

ZONGULDAK MERKEZ: TAHSİN ERDEM

ZONGULDAK ÇAYCUMA FİLYOS: EROL ACAR