Kavuncu'dan istifa resti Kavuncu'dan istifa resti

CiddiGazete- İyi Parti Amasya İl Başkanı Birol Çapkınoğlu ile birlikte il ve ilçe yönetiminden yaklaşık 300 partili istifa ettiklerini duyurdu. Parti binasında düzenlenen basın toplantısında Çapkınoğlu ile Merkez İlçe Başkanı Hakan Eser ve ilçe başkanları adına Merzifon İlçe Başkanı Saffet Keleş istifa kararlarını açıkladı.

Tek başına istifa kararı almışken gece boyunca parti içinde oluşan gelişmeler neticesinde toplu istifa kararlarının oluştuğunu kaydeden Çapkınoğlu, "Bu çok tasarlanmış bir açıklama değildi. İstifa kararım tek başıma olacaktı fakat gece boyu parti içinde oluşan gelişmeler neticesinde bu hale geldi.

Türk siyasetindeki sıkışmışlığı ve düğümü çözmek için yola çıkmış İyi Parti'nin il başkanlığı görevini 1 yıldır gururla, onurla yerine getirmeye çalıştım.

Seçimler sonrası değerlendirmelerle son olarak genel merkezimizle yapmış olduğumuz istişareler neticesinde istifa etmem zarureti şahsım adına hasıl olmuştur. Bugün itibarı ile İyi Parti İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum" dedi.