CiddiGazete- Araç kiralamada fiyatlar yüzde 70'e yakın artarken, geçen yıl 500 liraya kiralanan en uygun araç bugün 900 lira oldu. Buna karşın bu bayram da geçen bayrama göre yüzde 40-50 oranında talep artışı yaşandı.

Bünyesinde birçok araç kiralama şirketini barındıran Yolcu360 Genel Müdürü Umut Yıldırım, 100'den fazla noktada araç stoklarının tamamen dolu olduğunu söyledi.

Araç satış fiyatları bir yılda yüzde 96 artarken, kiralama fiyatlarının yüzde 70 arttığını söyleyen Yıldırım, bu bayramda kiralamaya olan talebin yüzde 50 arttığını belirtti. Yıldırım, "Bayram için yapılan erken rezervasyonlar şubat ayında başladı. Vatandaş bir aydan uzun süre önce kiralamalarını yaptı. Tüketici erken rezervasyonla fiyat avantajını değerlendirdi" dedi.

Tasarruf paketindeki 4 eksik Tasarruf paketindeki 4 eksik

"YAZIN ZAMLANACAK"

Araç kiralama firması Enterprise Üst Yöneticisi Özarslan Tangün ise "Fiyatlar 2023'e göre yüzde 70 civarında arttı. Ama buna rağmen bu bayram geçen bayrama göre yüzde 40'lık bir talep artışı da gözlemledik" diye konuştu.

Kiralama rotalarında en yüksek talebin İstanbul ve Ankara'da olduğunu söyleyen Tangün, yaz aylarında yüzde 50'lik bir talep artışı ile birlikte yüzde 45'lik bir fiyat artışı da beklediklerini söyledi.