CiddiGazete- İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth'in ölümünün ardından tahta geçen Kral 3. Charles ilk kez halka seslendi.

İngiltere Kralı 3. Charles'ın açıklaması şöyle:

Bireysel yasımızın çektiğimiz acının haricinde Kraliçe'nin devlet başkanı olduğu tüm ülkelerde ciddi minnet var. Annem bu dönemde birçok ulusun halkına hizmet etti.

Kararlılığı bir hükümdar olarak asla sarsılmadı. İlerleme, değişim, kutlama zamanlarında aynı kaldı. Hizmet ettiği hayatı boyuncu her zaman geleneğe sadık kalarak korkusuz gelişimi karşılama özelliğiyle birlikte kendisinin gösterdiği saygı ve ilham, onun hükümdarlığının sembolü haline geldi.

Annemin anısını anmak istiyorum buradan. Hizmetle geçen hayatını onurlandırmak istiyorum.

Kraliçe tahta çıktığı zaman Britanya ve dünya yokluk içindeydi. Hala eski dönemlerin kurallarıyla yaşıyordu. Son 70 yılda toplumumuzun birçok inanç ve toplumda yer aldığını gördük. Buradaki tüm zorluklara rağmen ulusumuz ve milletler ailemiz, onlar da refah içinde gelişti, çiçek açtı. Değerlerimiz aynı kaldı, kalmalı.

Kraliçe nasıl muazzam bir kararlılıkla yaptıysa, ben de buradan size söz veriyorum. Anayasal ilkeleri koruyacağım, Birleşik krallıklar da yada dünyada nerede yaşıyorsanız yaşayan, hangi size sadakatle, saygıyla, hizmet edeceğim. Tıpkı hayatımda olduğu gibi. Tabii ki hayatım değişecek, sorumluluklar alıyorum.

'Kaçtı' denilen Rus sunucu Urfa'dan çıktı 'Kaçtı' denilen Rus sunucu Urfa'dan çıktı

William'ı Galler Prensi ilan etmekten gurur duyuyorum. Bu ülkenin ünvanını ben taşıma şansı elde ettim. Onun yanında Kathren'la birlikte yeni prensimiz ulusal görüşmelerde umut ışığı olmayı sürdürecek. Burada Harry ve Magen'a olan sevgimi hitap etmek istiyorum. Onlar da denizin öbür tarafında hayatlarını sürdürüyor.

Sevgili annemin naaşını toprağa vereceğiz. Tüm ailem adına size en içten teşekkürlerimi iletiyorum. Bunlar asla ifade edemeyeceğim kadar değerli benim için. Sevgili anneme şunu söylemek istiyorum. Babamın yanına giderken sadece şunu söylemek istiyorum. Çok teşekkürler, sevgin, sadakatin için. Hakkını vererek bütün yıllar boyunca hizmet ettin. Umarım melekler seni uykuna yatırır.