Lütfü Kaplanoğlu'ndan bir muhteşem sergi daha: Evvel Zaman

Ressam Doç. Dr. Lütfü Kaplanoğlu'nun son sergisi "Evvel Zaman", Çemberlitaş'taki Gazeteciler Cemiyeti Sanat Galerisi'nde 15 Kasım'dan itibaren sanatseverlerle buluşacak

Lütfü Kaplanoğlu'ndan bir muhteşem sergi daha: Evvel Zaman

CiddiGazete- İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sanat ve Kültür Yönetimi öğrencileri Tijen Sabırlı, Damla Gügercinoğlu, Ülkü Ağca küratörlüğünde, Lütfü Kaplanoğlu'nun "Evvel Zaman" baskı resim sergisine ev sahipliği yapacak. "Evvel Zaman", 15 Kasım Pazartesi günü saat 15.30'dan itibaren sanatseverlerle buluşacak.

Sergi, kadim Anadolu topraklarının imgelerinden, efsanelerinden, köklü medeniyetlerinden ilhamla; Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat Bölümü Bileşik Sanatlar Ana Sanat Dalı'ndan Doç. Dr. Lütfü Kaplanoğlu'nun baskı resim retrospektifi olarak tasarlanıp, motivasyonunu kollektif bellek üzerinde bir farkındalık oluşturma umudundan alıyor.

ComplyandWork, StudioMohs, KVK Online ve Çolakoğlu Turizm sponsorluğunda gerçekleşen proje, 3 Aralık Cuma gününe kadar ziyarete açık olacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2021, 21:14
YORUM EKLE