'Sıla'nın darp raporu tıbben kabul edilemez'

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı uzmanları; Sıla’nın darp raporunun tıbben “kabul edilemez” olduğunu bildirdi

'Sıla'nın darp raporu tıbben kabul edilemez'

Sabah Gazetesi'nden Ömer Karahan'ın haberine göre; Ahmet Kural’ın avukatı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'na başvurarak; Sıla'nın, olaydan iki gün sonra özel bir hastaneden aldığı raporun incelenmesini istedi.

Uzmanlar, savcılığa darp iddiasıyla başvuran Sıla’nın fotoğraflarına da bakarak, vücudundaki şiddet bulgularını ve olayın meydana geliş şeklini araştırdı.

Raporun, adli tıbbi değerlendirmeye uygun olup olmadığına da bakıldı.

Yapılan incelemeden, Sıla'nın uzun süreli fiziksel şiddete uğradığı iddiasını çürüten bir sonuç çıktı.

Kararda Sıla'nın raporunun, vücudundaki yaralanmaların ne zaman ve ne şekilde oluştuğuyla ilgili net bir adli değerlendirme yapılabilmesi açısından eksik ve yetersiz olduğu belirtildi. Uzmanlar, Sıla'nın raporunda, yaralanmaların ayrıntılı tanımının bulunmadığını da belirtti.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nın incelemesinde şu ifadeler yer aldı: “Kişinin, iddia edildiği gibi 45 dakika sistematik şekilde şiddete maruz kaldığına dair travma bulguları raporda tarif edilmediği için söz konusu rapor tıbben kabul edilemez.”

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER