CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankapark'ın geleceğini Başkentlilerle birlikte belirleyecek.

ABB, yapımı 801 milyon dolara mal olan ve 3 yıllık hukuki mücadelenin ardından 18 Temmuz'da Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Ankapark'ın geleceğinin belirlenmesi amacıyla "Ankapark Bilgilendirme ve Fikir Alışverişi Toplantısı" düzenleyecek.

Sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrıyla Başkentlileri toplantıya davet eden Başkan Mansur Yavaş, "Belediyemize devri için hukuki mücadele verdiğimiz Ankapark'ın mevcut durumunun tespitinde son aşamaya geldik. Ankapark projesine gelen önerilerin değerlendirilmesi üzerine yapacağımız toplantımıza katılımlarınızı bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

ankap

"Ankapark Bilgilendirme ve Fikir Alışverişi Toplantısı"na katılmak isteyen ABB'nin internet adresindeki formu doldurmaları gerekiyor. Toplantının tarih, saat ve etkinlik alanı ise başvurulara göre belirlenecek ve vatandaşlara kısa mesaj ile bilgilendirme yapılacak.

ANKETE 74 BİN 209 ADET ÖNERİ GELDİ

Ankara'da beklenen kar yağışı başladı Ankara'da beklenen kar yağışı başladı

Devralınmasının ardından ABB tarafından vatandaşlara, "Sizce Ankapark nasıl değerlendirilmeli" diye sorulmuştu. Toplantı başvurularının yapıldığı ABB'nin internet sitesinde anketin sonuçlarına da yer verildi. 74 bin 209 öneri geldiği ankete göre, vatandaşlar en çok Ankapark'ın yeşil alan olarak kullanılmasını talep ederken, hayvanat bahçesi, Atatürk Orman Çiftliği, spor- yürüyüş alanı ve eğlence alanı olması yönünde de öneriler geldi. Ayrıca Başkentliler, Ankapark'a girişlerin de ücretsiz olmasını talep etti.