CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili soruya cevap verdi.

Bakan Nebati'den Meral Akşener'e cevap Bakan Nebati'den Meral Akşener'e cevap

Geçtiğimiz toplantının gündeminin Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde yol açtığı yıkımla 13.5 milyon insanı doğrudan etkileyen depremler olduğunu dile getiren Akşener, Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın "Aday konusu ne zaman konuşulacak?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Umarım ayın 2'sinde yapacağımız toplantıda konuşulur. O toplantının en önemli konusu bu olur herhalde."

Meral Akşener, Altaylı'nın "Peki adaylık konusunda oluşmuş bir fikir var mı? 15 gün öncesine oranla daha uzlaşabilir bir yerde mi masanın çevresinde oturanlar?" şeklindeki sorusu üzerine ise şunları söyledi:

"Ben konuşunca bozguncu muamelesi görüyorum. Kimseye saygısızlık etmeden, kimseyi kırmamaya çalışıyorum. Ama ne desem kabahat oluyor. Bu yüzden konuşmayacağım. Çünkü bu iktidardan Türkiye'yi kurtarmayı, sizin kızınızın, benim oğlumun, milyonlarca evladımızın güzel bir geleceği olmasının başka çaresi yok. Bunun için susuyorum. Ama şunu bilin: Ben sizinle program yaptığımız gün nerede duruyorsam aynı yerde duruyorum. Türkiye'deki milyonlarca insan nerede duruyorsa orada duruyorum. Milyonlarca genç ne diyorsa, ben onların taleplerini duyuyor ve onu seslendiriyorum ama konuşmayacağım."