CiddiGazete- Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, canlı yayında yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP ile ittifak kapılarını kapatan İnce, "İsveç'in NATO üyeliğine 'evet' derse, her gün 'demlenirse' biz CHP ile nasıl yan yana duralım?" demişti.

İşte oylarını ikiye katlayan 3 parti İşte oylarını ikiye katlayan 3 parti

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, İnce'nin bu sözlerine, "Partimiz ile Memleket Partisi arasında 4 Ocak'tan itibaren yerel seçimde iş birliği konusunda farklı kanallardan müzakereler yürütülmüştür. Bu görüşmeler esnasında, 'ilkesel duruş' konusunda tek bir cümle dahi kurmayan, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında dile getirdiği siyasi eleştirileri gündeme dahi getirmeyen Sn. Muharrem İnce'nin açıklamalarını üzülerek dinledik. Yapılan görüşmelerde Sayın İnce, belli sayıda belediye meclis üyeliği ve İzmir'de bir metropol ilçe belediye başkanlığı talebinde bulunmuştu. Süreç, parti tabanımızın ve örgütümüzün kabul edemeyeceği bir noktaya taşınınca müzakerelerin tıkanması üzerine bugünkü açıklamayı yaptı. Bugün yaptığı açıklamaların ve eleştirilerin müzakereler olumlu sonuçlansa idi asla yapılmayacağını biliyoruz. Değerlendirmeyi kamuoyuna bırakıyoruz" cevabını vermişti.

Sözcü TV'de İpek Özbey'in konuğu olan Muharrem İnce, Yücel'in bu sözlerini, "Siz MİT Müsteşarlığı'nı vermediniz mi Ümit Özdağ'a. Ümit Özdağ'a 3 bakanlık vermediniz mi? utanmıyor musunuz Muharrem İnce'ye bir ilçe belediyesi vermedik demeye?" şeklinde cevapladı.

ÖZDAĞ: VERENE DEĞİL, ALANA BAKACAKSIN

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İnce'nin bu sözlerine sosyal medya hesabından cevap verdi. Özdağ şunları söyledi: "Ne diyeyim, çok güldüm. Verene değil, alana bakacaksın derler."