CiddiGazete- İstanbul Pendik'te bir gıda toptancısında, üzerinde "Bir umuttur yaşamak, Reis Sedat Peker" yazan Ramazan kolilerini hazırlatanların bulunduğu yere, Asayiş Büro Amirliği'nde görevli polis memurları geldi.

Yüzlerce kolinin hazırlandığı sırada gelen polisler, "Suçu ve suçluyu övme" gerekçesiyle işlem yapacağı sırada, Peker hakkında kesinleşmiş bir yargı kararı olmadığı hatırlatıldı. Bunun üzerine gıda toptancısında bulunan 25 kişi, bilgilerine başvurulmak üzere karakola davet edildi.

8 SAAT BEKLETİLDİLER

Habertürk'ten bir ayrılık haberi daha Habertürk'ten bir ayrılık haberi daha

Karakola gidenlerden ikisi şüpheli, diğer 23'ü "bilgi sahibi" sıfatıyla ifade verip karakoldan ayrıldılar. Bu kişilerin ifade için 8 saat karakolda bekletildiği öğrenildi. Şüpheli olarak ifadesi alınanlardan birinin geçen yıl 14 Eylül'de Peker'in Beykoz'da bulunan evine düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan Yılmaz Günay olduğu öğrenildi.

GEÇEN YIL KOLİ HAZIRLATANLARA DAVA AÇILMIŞTI

Sedat Peker adında hazırlattırılan ve dağıtılan Ramazan kolileriyle ilgili geçen yıl Rize'de 10 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlarda üçü hakkında "Suç örgütüne yardım" gerekçesiyle dava açılmıştı.