CiddiGazete- Türk-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Ankara'da tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Pevrul Kavlak, 8 Şubat günü sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakmıştı.

CENAZE BİLGİLERİ BELLİ OLDU

Türk Metal Sendikası'ndan yapılan açıklamada Kavlak'ın cenaze töreniyle ilgili bilgi verildi. Sendikadan yapılan açıklamada şöyle denildi: "TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı, Türk Metal Sendikası’nın Onursal Genel Başkanı, ülkemiz sendikal hareketinin yetiştirdiği değerli sendikacı, başkanımız Pevrul Kavlak, bugün (24 Şubat 2024 Cumartesi günü) yakalandığı amansız hastalık sonucu vefat etmiştir. Merhum Genel Başkanımız için yarın (25 Şubat 2024 Pazar günü) saat 12.00'de Türk Metal Sendikası önünde bir tören yapılacak, ardından ikindi vakti Kırıkkale Kavlak Camiinde kılınacak cenaze namazından sonra aile mezarlığında defnedilecektir."

BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Kavlak'ın vefatının ardından şu mesajı paylaştı: "TÜRK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Sayın Pevrul Kavlak'ın vefat haberini derin bir teessürle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet; kederli ailesine, yakınlarına, TÜRK-İŞ ve Türk Metal camiasına başsağlığı diliyorum."

CHP Genel Başkanı Özgür Özel de yayımladığı mesajda şöyle dedi: "Vefatını üzüntüyle öğrendiğim TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası'nın Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

Kağıthane'de çatışma: 2 ölü Kağıthane'de çatışma: 2 ölü

PEVRUL KAVLAK KİMDİR?

Pevrul Kavlak 1962 yılında Kırıkkale'de dünyaya geldi. İş hayatına, 1979 yılında M.K.E.K Silah ve Tüfek Fabrikası'nda adım attı. 1991 yılında Çerkezköy’de Profilo Telra Elektronik San. A.Ş.'de çalışmaya başladı.

1992 yılında Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu'nda Şube Mali Sekreterliğine,1995 yılında Çerkezköy Şube 5. Olağan Genel Kurulu'nda Şube Sekreterliğine, 16 Ağustos 1998 tarihinde Çerkezköy Şube 6. Olağan Genel Kurulu'nda Şube Başkanlığı görevine seçildi.

2002 yılında Türk Metal Sendikası'nın genel sekreterliği görevine getirildi. 2009 yılında Türk Metal Sendikası Genel Başkanı olarak seçilen Kavlak, daha sonra Türk-İş Genel Sekreterliği görevini ifa etti.

Evli ve 2 çocuk babası olan Pevrul Kavlak'ın 2012'de çıkan "Sosyal Sendikacılık" adlı bir de kitabı vardır.