CiddiGazete- Trabzon'un Ortahisar ilçesi bir kişi, eski karısı ve karısının iş arkadaşlarının bulunduğu aracı görünce eski eşine laf attı.

DAYAK YİYECEĞİNİ ANLAYINCA "BUNLAR PKK'LI" DİYE BAĞIRDI

Bunun üzerine eski karısı ve iş arkadaşlarının içinde bulunduğu 3-4 kişilik grup, ellerinde kesici aletler ile araçtan inerek şahısla kavgaya tutuşurken, kavgaya neden olan şahsın "Bunlar PKK'lı" deyip çevredekilerden yardım istedi.

Bunu duyan vatandaşların da kavgaya müdahale ederken, olay bir anda büyüdü. Dört kişilik grup ile kendilerini ayırmaya çalışan vatandaşlar arasında gerginlik büyürken, polisler iki grubu ayırarak şahıslara müdahale etti.

POLİS KALABALIĞI GÜÇLÜKLE İKNA ETTİ

Polis ekipleri söz konusu kişileri alarak vatandaşların müdahalesini önlemek için Meydan Parkı içindeki polis noktasına götürdü. Park ve meydandaki onlarca kişi polis noktasının önünde toplanarak saldırgan şahıslara tepki gösterdi.

Polis ekiplerinin yoğun ikna çabaları sonrasında kalabalık dağılırken, biri kadın kişi, polis yeleği giydirilerek Çevik Kuvvet kontrol noktasından çıkartılarak Trabzon Emniyet Müdürlüğü binasına götürüldü.