Abdullah Gül'ün avukatı istifa etti!

Boğaziçi Üniversitesi ekseninde yaşanan gelişmeler nedeniyle Ali Babacan ile ters düşen Latif Cem Baran, 11 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün avukatlığını bıraktığını duyurdu

Abdullah Gül'ün avukatı istifa etti!

CiddiGazete- DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Boğaziçi üniversitesinde yaşanan olayları desteklemesine sosyal medya hesabından tepki gösteren Avukat Latif Cem Baran, vekilliğini yürüttüğü 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le temel değerlerin uyuşmaması sebebi ile hukuki ilişkisini de istifa ederek sonlandırdığını açıkladı.

"TEMEL DEĞERLERİMLE ÖRTÜŞMEYEN..."

Sosyal Medya hesabından açıklama yapan Avukat Latif Cem Baran şu ifadeleri kullandı:

"Siyasi süreçler ve yaşadıklarımız bir ‘duruş’ sergilemeyi gerektiriyor. Temel değerlerimle örtüşmeyen farklılıklar sebebiyle, Abdullah Gül ile siyasal ilişkimi ve de kâğıt üzerindeki hukuki vekalet ilişkisini, istifa ile sonlandırdım. Kamuoyunun bilgisine sunarım."

"İSMİM ALİ BABACANLA ANILMASIN" DEMİŞTİ

Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylardan dolayı üzgün olduğunu belirten Baran, isminin birlikte anılmasından rahatsız olduğunu ifade ederek sosyal medya hesabından Ali Babacan’ın yayınladığı mesaja tepki göstermişti.

Baran, "Senin bu 'sahte duruşlarını' gördüğümüz için yanımızda değilsin, olamazsın" demişti.

Baran önceki gün açıklamasında, "Kendi siyasi çıkarları için maksadını aşmış bu gösterilerin savunulması vicdanen ve siyaseten doğru değildir. Bu sahte duruşları ve kendi siyasi çıkarları uğruna toplumsal değerleri hiçe sayan politikalarını çok daha önceleri gördüğüm için ismimin DEVA Partisi ile anılmasını istemedim. Bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu bugün bir kez daha görüyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2021, 09:37
YORUM EKLE