AK Parti-MHP bugün görüştü

Yerel seçimde ittifak yapmayı planlayan AK Parti ve MHP bugün ilk heyetler arası görüşmeyi gerçekleştirdi

Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili çalışmalar başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Cumhur İttifakı sürmeli" çağrısının ardından AK Parti'den de ittifaka yeşil ışık yakıldı.

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın masaya yatırılacağı ilk görüşme bugün heyetler arasında yapıldı.

AK Parti'yi Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, MHP'yi ise Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve Sadir Durmaz temsil etti.

Numan Kurtulmuş, görüşmeyle ilgili yaptığı değerlendirmede, "(AK Parti-MHP ittifak görüşmesi) Son derece verimli, yapıcı ve açık sözlü bir görüşme ortamında, toplantıların bundan sonraki süreçte de devam etmesi şeklinde prensip kararına vardık. Yerel seçimlerde, genel seçimlerde olduğu kadar rahat bir ittifaktan söz etmiyoruz. Çünkü genel seçimlerde ittifakın ya da ittifakların yasal altyapısı vardı. Şimdi burada böyle yasal altyapı olmadığı için zorluk var. Bunları da her iki parti heyetleri olarak görüşerek, bazı konularda teknik çalışmalarımızı sürdüreceğiz, tekrar bir araya geleceğiz. Nihayetinde bizlerde oluşan ortak kanaati, her iki parti heyeti de kendi genel başkanlarına arz ederek, burada sonuç alınması yolunda hareket edeceğiz" dedi...

MHP'li Semih Yalçın ise ''İttifak heyeti görüşmeyi sürdürecek sonuçlar genel başkanlara iletilecek'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 16:53
YORUM EKLE