AKP'de Hamza Yerlikaya ihracı

Hamza Yerlikaya'yı eleştiren tweeti nedeniyle görevden alınan Kızılay Muğla Şube Başkanı ve AKP üyesi Yusuf Kayacık, AKP'den ihraç edildi

AKP'de Hamza Yerlikaya ihracı

CiddiGazete- Sahte diplomayla gündeme gelen Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Yerlikaya'yı eleştiren Kızılay Başkanı AKP'den ihraç edildi.

Hamza Yerlikaya'yı eleştiren tweeti nedeniyle geçen aylarda görevden alınan Kızılay Muğla Şube Başkanı ve AKP üyesi Yusuf Kayacık'ın AKP ile ilişiği kesildi.

AKP Muğla İl Disiplin Kurulu'nun kararında, "küçük düşürücü beyanlarda bulunmak hükmünü ihlal ettiğiniz kanısına varılmış, partiden ve gruptan kesin olarak ihraç edilme cezası ile cezalandırılmanıza karar verilmiştir" denildi.

"MÜFETTİŞ GELDİ, ŞAKA SANDIM!"

Kızılay Muğla Şubesi Başkanı ve aynı zamanda AKP üyesi Yusuf Kayacık, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Spor Bakan Yardımcısı ve son olarak Vakıfbank yönetim kurulu üyeliğine getirilen eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya'yı eleştirince, Kızılay genel merkezi tarafından görevden alınırken, yaşananların şaka gibi olduğunu söylemiş ve "Müfettiş geldi; şaka sandım" demişti.

Yusuf Kayacık, Yerlikaya’yı eleştirdiği tweetinde ise "Milli sporcu, eski Güreş Federasyonu Başkanı ve eski milletvekili... Önce; Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine atanan Yerlikaya, ardından, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevine getiriliyor... Buraya kadarına eyvallah... Ammaaaa... Aynı zamanda Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi de olunca eyvallah yok... Ak Partili bir vatandaş olarak kınıyorum, gelin vazgeçin, yazıktır, günahtır" ifadelerine yer vermişti.

"İÇİME SİNMİYOR!"

Hamza Yerlikaya'yı eleştirdiği için geçtiğimiz aylarda görevden alınan AKP’li Başkan, "152 yıllık bir kurumun böyle çarçur edilmesi içime sinmiyor" demişti. Kayacık, "Ben kendi şahsi düşüncemi kişisel hesabımdan paylaştım. Kurum ile ilgisi yok. O kadar haksız, vicdansız ve mesnetsiz bir karar ki anlatamam. Çok şaşkınım, Kızılay ülkemizin gözbebeğidir. Çok emekler verdik. Kızılay'ın dünya standartları için özellikle Muğla'da çok çalıştık. Kendi şahsi fikrim olan bir tweet nedeniyle bakanlık düzeyinde gücü olan 152 yıllık bir kurumun böyle konular yüzünden çarçur edilmesi içime sinmiyor" diye konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 10:00
YORUM EKLE