AKP'de 'Ömer-Yeliz' kavgası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bize yeni Ömerler lazım” sözünü 'Yeliz' göndermesi ile eleştiren eski milletvekili Selçuk Özdağ’a Ahmet Hamdi Çamlı’dan zehir zemberek cevap geldi

AKP'de 'Ömer-Yeliz' kavgası

CİDDİGAZETE

AKP'nin eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ile İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bize Ömerler lazım” sözü üzerinden tartışmaya girdi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın isimlerden eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, dün Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’nin 18. kuruluş yıl dönümü etkinliklerinde kullandığı, “Bize Ömerler lazım. Bu Ömerleri bulduğumuzda, şu anki konumumuzdan daha ileri ki bir konuma geleceğiz” ifadelerini eleştirdi.

YELİZ GİBİ KİŞİLERİ SEÇEREK…’

Özdağ, tweetinde “AK Parti’nin bugün ki kadrolarının tek seçicisi-sn. Cumhurbaşkanı’dır. Eğer bu kadrolara bakarak Ömer’ler aranıyorsa önce bu kadrolara AK Parti’yi mahkum edenin muhasebe yapması gerekir. Yeliz gibi kişileri seçerek sonra da yeni Ömer arayışında olunduğunu ifade etmek inandırıcı değil. Kaldı ki mesele yeni Ömer’ler bulmaktan daha ağırdır: Mesele yeni isimler bulmaktan ziyade bu ayrıştırıcı, kamplaştırıcı, bu hiçbir eleştiri kabul etmeyen, bu egosantrik politikalardan kurtulmaktır” ifadelerini kullandı.

ÇAMLI’DAN SERT CEVAP

TBMM’de ‘Yeliz’ isimli sahte hesaptan canlı yayın yaptığı ortaya çıkan AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, ‘Yeliz’ ifadesini kullanan Özdağ’a bugün Twitter’dan cevap verdi. Çamlı şunları yazdı:

“Selçuk Özdağ ile aynı mecliste bir dönem görev yaptık. Hatta babadan miras, doğduğumdan beri malımızla, canımızla, kanımızla şekillendirdiğimiz ve iktidara sırtımızda taşıdığımız davamızın şu anki kurumu AK Parti’de genel başkan yardımcısı görevi de yaptı kendisi.

Partide ve mecliste birlikte görev yaparken gereken muhabbete uygun bir şekilde davrandım kendisine. Fakat, her karşılaşmamızda anlayamadığım bir şeyler de hissettim.

Şimdi anladım ki kendileri gerçekten tenekedenmiş, CHP’deki bazı ahlaksızlar gibi ahlakı kolayca pazara çıkabilenlerdenmiş. Hiç işin esasına bakmaya lüzum görmeden, insanların mazisini, emeğini, hakkını hukukunu bilmeden konuşabilecek kadar yevmiyelik bir canlıymış.

Yani kısaca terbiyesizmiş, ahlaksızmış,doğru bilgi olup olmaması kendisi için önemli değilmiş, basitmiş, ucuzmuş velhasıl Selçuk Özdağ’la aynı yolun yolcusu değilmişiz, iyi de olmuş, defolup gitmiş!

Omuzlarımda oturup tepinmesine çok da fazla tahammül edemezdim herhalde!”

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 15:34
YORUM EKLE