AKP'liden, 'iş vaadiyle' cinsel istismar

AKP teşkilatı, ilçe başkanının, ilçe yönetimindeki kadına karşı işlediği iddia edilen cinsel istismarla çalkalanıyor. Savcılık başkan hakkında soruşturma başlattı

AKP'liden, 'iş vaadiyle' cinsel istismar

CİDDİGAZETE

AKP teşkilatı, önde gelen bir siyasetçinin işlediği cinsel suçla çalkalanıyor. Kendisi de partinin önemli il teşkilatlarından birinin merkez ilçe yöneticisi olan Z.D., partinin ilçe başkanı D.A.'nın da olduğu bazı isimlerin kendisine karşı işledikleri cinsel suçlar nedeniyle 22 Ağustos'ta Savcılığa şikayetçi oldu.

2015 yılının Mart ayında D.A.'nın "parti toplantısı var" diyerek kendisini şehir dışına götürdüğünü anlatan Z.D., D.A.'nın arabada kendisine yaptığı içecek ikramının ardından fenalaştığını söyledi. D.A.'nın bunun üzerine kendisini otele götürdüğünü anlatan Z.D., şöyle devam etti:

"Giriş katta bir odaya geçtik. Ben odadayken banyoya geçtim. Orada kusmaya başladım. Kendisi bana yaklaştı. Ben yardım edeceğini zannediyordum. Ancak yardım etmedi, bana sarıldığını hatırlıyorum. Daha sonra kendimden geçtim. Sabah uyandığımda yatakta üzerimin çıplak olduğunu ve aynı yatakta kaldığımızı gördüm. Cinsel ilişki yaşadığımız anı hatırlamıyorum. Ama ben kendimi çıplak gördüğüm için ağlamaya başladım."

D.A.'nın kendisini "Kimseye bir şey anlatma" diyerek uyardığını söyleyen Z.D., D.A.'nın "Güçlüyüm, bana bir şey olmaz" dediğini söyledi. Daha sonra D.A.'nın kendisi üzerinde baskı kurduğunu ve işe yerleştireceğini söyleyerek bir kez daha birlikte olduğunu anlattı.

Z.D. olayın ardından 7 Nisan 2015'te D.A.'nın bir erkek arkadaşıyla gelerek, kendisiyle otelde grup halinde birlikte olduğunu söyledi. D.A. aracılığıyla çeşitli kişilerle cinsel ilişki yaşadığını, yer ve insan isimleri vererek anlatan D.A., 2019 yılı Mayıs ayında D.A.'yı reddetmesinin ardından D.A. tarafından darp edildiğini söyledi.

Bunun üzerine ilaç içerek intihar girişiminde bulunduğunu anlatan Z.D., ailesinin sorması üzerine yaşadıklarını kendisini AKP'ye sokan dayısına anlattığını söyledi. Dayısının da yardımıyla Savcılığa yaşadıklarını anlatan Z.D.'nin ifadesinin ardından, merkez ilçe başkanı hakkında soruşturma açıldı.

Kaynak: Odatv

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 13:04
YORUM EKLE