AKP+MHP: Bizi ayırmayın!

Esenyurt Belediyesi'nde AKP ve MHP'li meclis üyeleri, CHP grubunun ortada oturup kendi üyelerinin yanlarda olmasını kabul etmeyip Meclis toplantısına girmedi. Çoğunluk sağlanamadığı için toplantı yapılamadı

AKP+MHP: Bizi ayırmayın!

Esenyurt Belediyesi’nde yapılacak olan meclis toplantısına, AKP ve MHP’li meclis üyelerinin toplantıya katılmaması üzerine çoğunluk sağlanamadı. Bunun üzerine toplantı iptal edildi.

Toplantının iptal edilmesinin ardından AKP Esenyurt Meclis Grup Başkan Vekili Gazanfer Karakaş, MHP Esenyurt ilçe başkanının da katıldığı bir basın açıklamasında bulundu.

Belediye binasında basın toplantısı düzenleyen Karakaş, “Ev sahipliğini üstlenen Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımızın ve başkanımızın bizi güzel bir ev sahipliğiyle karşılayacağını umuyorduk. Ama maalesef geldiğimizde önce grup odamızın kapısının kilitli olduğunu gördük. Açtırmak için epeyce bir uğraş verdik. Ardından meclis salonunda oturma grubunda AK Parti ve MHP grubunu ikiye bölerek ve ortaya da CHP’li meclis üyelerini oturtarak hoş olmayan bir tablo ortaya koydular. Bu aslında çok da zor bir durum değil. Biz karışık oturmayı da kabul ediyoruz. Ama böyle bir bölünme ve ayrıştırmaya razı değiliz. Bu düzeltilene kadar da meclise girmeyeceğimizi ifade ettik'' dedi.

Kaynak: Solhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER