Ankara'da AKP'li Meclis üyeleri kavga çıkardı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AKP ve MHP'li meclis üyeleri; Başkan Yavaş'ın, zarar eden şirketlerin tasfiyesi için talimat vermesine kızıp kavga çıkardı

Ankara'da AKP'li Meclis üyeleri kavga çıkardı

CİDDİGAZETE

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye meclis toplantısında zarar eden şirketlerin birçoğunun tasfiyesi için talimat verdiğini açıkladı. Açıklamanın ardından karara, AKP ve MHP’li meclis üyeleri "teklifin oylanmadığını" belirterek itiraz etti. İtirazların üzerine Yavaş toplantıya ara verdi, ancak bu kez meclis üyeleri arasında arbede çıktı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplandı. Yavaş’ın dün yapılan ilk toplantının tutanağını belediye meclis üyelerinin onayına sunması üzerine, AKP Grup Başkanvekili Mümin Altunışık söz aldı. Altunışık, AKP ve MHP gruplarının, ‘belediye şirketlerinin şeffaf yönetilmesi ve denetlemesine’ ilişkin verdikleri teklifin oylanmadan reddedildiği gerekçesiyle tutanağın oylanmasına karşı çıktı.

'ZARAR EDEN ŞİRKETLERİN YÖNETİCİLERİ GÖREVE DEVAM MI ETSİN?"

Yavaş’ın dünkü konuşmasında “birlik ve beraberlikten” söz ettiğini anımsatan Altunışık, tekliflerinin oylanmamasının ‘görevi kötüye kullanmaya’ gireceğini söyledi. Mansur Yavaş da tutanakta maddi bir hata varsa düzeltebileceklerini belirterek “Siz şöyle bir önerge de verebilirsiniz, ‘Bundan sonra Mansur Yavaş idare etmesin çoğunluk var’ diyebilirsiniz. Zarar eden şirketlerin yöneticilerinin görevine devamını istiyorsunuz. Belediye başkanının temsiliyet yetkisini kimse alamaz, bunu bana Ankara halkı vermiştir” dedi.

AKP ve MHP’li meclis üyelerinden itirazların yükselmesi üzerine Yavaş, toplantıya ara verdi. Yavaş, salondan ayrılırken bazı belediye meclis üyeleri arasında tartışma ve arbede yaşandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER