'Atıştırmalık' aldı; bin 2 TL ödedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta sonu markete gitti. İki alışveriş arabasına doldurduğu gevrek, kuru meyve, bisküvi, gofret ve meyve suyuna bin 2 TL ödedi; "Fiyatlar uygun" dedi

'Atıştırmalık' aldı; bin 2 TL ödedi!

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta sonu markete gitti. İki alışveriş arabasını gevrek, kuru meyve, bisküvi, gofret ve meyve suyu gibi ürünlerle doldurdu. Toplamda bin 2 lira tuttu, nakit ödedi. Et, süt, peynir, bakliyat ve yağ gibi temel gıdaların bulunmadığı sepete bin 2 lira ödenmesi, pahalılığı gözler önüne serdi.

NELER ALDI?

Markette yaklaşık yarım saat kalan Erdoğan, iki yıl önceki alışverişinde sadece bisküvi, gofret gibi atıştırmalıklar alırken, bu kez iki alışveriş arabasını doldurdu. Kurutulmuş meyveler, mantı, gevrek, kuruyemiş, şalgam ve meyve suları, çikolata, bisküvi, kurabiye, gofret ve cips alan Erdoğan'ın alışverişinin toplam tutarı da ortaya çıktı.

Erdoğan'ın kasadayken çekilen görüntülerinde yaptığı incelemeye göre bin 2 lira 47 kuruş tutan alışverişin ödemesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cüzdanından çıkardığı nakit para ile yaptı. Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazasının kasiyeri Erdoğan'a 7.5 lira para üstü verdi.

"FİYATLAR GAYET UYGUN" DEDİ

Market çıkışında açıklama yapan Erdoğan, "Tarım Kredi Kooperatiflerimizin gördüğünüz gibi buradaki market gerçekten çeşitli ürünler, kalite, fiyatlar noktasında gayet uygun. Gerçekten vatandaşlarımızın kesesine uygun fiyatların uygulandığı bir yer" dedi.

Tarım Kredi Kooperatifleri'ne bu marketlerin çoğaltılması talimatının verildiğini söyleyen Erdoğan, "Tabii süratle 500 metrekareden olmak üzere, Türkiye genelinde ilk etapta 1000 kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Böylece vatandaşlarımıza ucuz ve kaliteli ürünü ulaştırmanın ve piyasayı balanse etmenin inşallah gayreti içerisinde olacağız" dedi.

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2021, 07:53
YORUM EKLE