Bahçeli yeniden seçim istedi

Devlet Bahçeli, "YSK herhangi bir şekilde meşru ve hukuki bir destek alacak mı?" diye sordu ve yeniden seçimin "beka meselesi" olduğunu söyledi

Bahçeli yeniden seçim istedi

CİDDİGAZETE

Devlet Bahçeli, seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli, CHP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'de seçimleri kazanmasıyla ilgili olarak, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine güvensizlik olarak görülmemelidir" dedi. Bahçeli ayrıca, YSK'ya çağrı yaparak, "YSK, İstanbul'daki sandık yolsuzluklarına bigane kalamaz. Üç valiz belgeyi eksiksiz incelemek YSK'nın tarihi görevi" dedi.

Bahçeli, seçim sonuçlarına ilişkin sert mesajlar verdi.

Devlet Bahçeli'nin açıklamaları:

"İttifakımızın hamuru temizdir. Cumhur İttifakı kök tutmuştur. Cumhur İttifakı 31 Mart'tan başarıyla çıkmıştır. İstanbul, Ankara, İzmir büyükşehir belediyelerinin CHP'nin yönetimine geçmesi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine güvensizlik olarak görülmemelidir. Milletimizin iradesine saygı gösteririz.

CHP'nin başını çektiği ittifakın oy oranı Cumhur ittifakının aldığı oy oranının çok altındadır. Hiç kimse bize demokrasi dersi vermeye çalışmasın.

15 Temmuz gecesi hainlerin lehine kadeh kaldıran şahsın Edirne'ye belediye başkanı olmasını sırf sandıktan çıktı diye ahlaken kabul edemeyiz. TKP'den Tunceli Belediye başkanı olan şahsın Dersim dayatmasına hoşgörü gösteremeyiz.

Ne yapalım, seçildi diye komünist şarlatanlığa sessiz mi kalalım? Herkes kabul etse MHP kabul edemez. Herkes teslim olsa milliyetçi, ülkücü hareket teslim olmayacak.

İBB Başkanlığına onca usulsüzlük ile seçilen şahsın Saraçhane'deki konuşmasında selamladığı iç ve dış odaklar hala tehdidin anlaşılmasına yetmedi mi? Terörist Demirtaş övgüleri tehdidin işaretleri sayılmayacak mı? PKK'lılar kimin için seçildi. PKK'lı teröristler dört vatan evladını Türkiye-Irak sınırında şehit etmedi mi? Sayın Binali Yıldırım'ın fotoğrafını paylaşıp 1 bardak soğuk su içmesini öneren alçak FETÖ'cüler kimin şakşakçılığına soyundular.

YÜKSEK SEÇİM KURULU'NA ÇAĞRI

YSK, İstanbul'daki sandık yolsuzluklarına bigane kalamaz. Üç valiz belgeyi eksiksiz incelemek YSK'nın tarihi görevi. Bizim merakımız YSK'nın bu kadar ağır bir yükün altından nasıl kalacağıdır. YSK herhangi bir şekilde meşru ve hukuki bir destek alacak mı? Yeniden seçim beka meselesidir."

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER