Bir 'aday' açıklaması da Paçacı'dan

Koray Aydın'ın siyaset sahnesinde yankı bulan "cumhurbaşkanı adayı" açıklamasından sonra, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı da konuyla ilgili kritik bir değerlendirme yaptı

Bir 'aday' açıklaması da Paçacı'dan

CiddiGazete- İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ın dünkü dikkat çeken açıklamaları sonrası, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı da "Kemal Bey cumhurbaşkanı olması halinde doğru bir isimdir. Ancak tespiti sırasında birinci turda seçilmeyi sağlayacak, bunu riske sokmayacak adayın tercihi doğru olur" dedi.

Paçacı, Meral Akşener'in "cumhurbaşkanlığına aday olmayacağım" açıklamasının "yarıştan çekildik, paydaşların istediği her adayı destekleriz" anlamına gelmediğini de söyledi.

Koray Aydın, dün yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanı adaylığını değerlendirmiş, "Kendisinden talip olduğunu duymadım. Herkes idealist davranmalı. Nefis zamanı değil" ifadelerini kullanmıştı. Koray Aydın, kazanamama ihtimali olan bir isme "evet" demeyeceklerini de belirtmişti.

İYİ PARTİLİ AYDIN: KAZANAMAYACAK BİR ADAYI KABUL ETMİYORUZ

CHP'de Kılıçdaroğlu ismi potansiyel aday olarak öne çıkarken, İYİ Parti'nin "seçilecek isim" vurgusu yapması ne anlama geliyor? Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığı konusunda İyi Parti tereddüt mü duyuyor? Koray Aydın’ın açıklamaları sonrasında İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı da değerlendirme yaptı.

"KEMAL BEY CUMHURBAŞKANI OLMASI HALİNDE DOĞRU BİR İSİMDİR ANCAK..."

İYİ Partili Paçacı, "Kemal Bey cumhurbaşkanı olması halinde doğru bir isimdir. Ancak adayların tespiti sırasında en fazla seçilme ihtimali olan ve birinci turda seçilmeyi sağlayacak, bunu riske sokmayacak olan adayın tercihi doğru olur" dedi.

Cihan Paçacı, "Meral Hanım çok büyük bir fedakarlık yaptı, anketlerde oy oranları yüksek olduğu, kendisinin yükselen bir trendi olduğu halde daha önce söylediği sözün arkasında durarak cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıkladı. Bu büyük bir fedakarlık örneğidir" diye konuştu.

"Bu söylediklerimizden Kemal Bey'e karşı olduğumuz sonucu çıkmasın ama İYİ Parti'nin yol haritası paydaşlarla ortak bir aday tespit edilmesi ve bu noktada seçilecek bir isim olması" diyen Paçacı, "Meral Hanım cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıklayarak büyük bir fedakarlık gösterdi ama 'bu yarıştan çekildik, istediğiniz adayı destekleriz' anlamına gelmez" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 14:35
YORUM EKLE