Bir tepki de Uğur Işılak'tan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Dombra" şarkısını yapan AKP eski milletvekili Uğur Işılak, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müzisyenlere destek amacıyla verilecek bin TL'ye tepki gösterdi

Bir tepki de Uğur Işılak'tan

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Dombra" adlı meşhur seçim şarkısını yapan AKP eski milletvekili Uğur Işılak, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müzisyenlere destek amacıyla verilecek 1000 TL'ye tepki gösterdi.

Uğur Işılak, sosyal medya hesabından "Vusûlsüzlük usûlsüzlüktendir diye bir kelam-ı kibarımız var bizim. Kaş yapayım derken göz çıkarmak da bunun farklı bir boyutu. Demem o ki, lütufta bulunmak başka bir şey, omuz vermek başka. İnce ruhlular anlamıştır meramımızı; kabalara sözümüz yok" die mesaj yayımladı.

NE OLMUŞTU

Kültür ve Turizm Bakanlığı, coronavirüs salgını nedeniyle sanatçılara 1000 TL yardım vereceklerini açıklamıştı.

Ancak, bu bir proje haline getirilip sanatçıların MESAM ve benzeri meslek örgütlerine üye olmalarının yanı sıra, mesleğe dair bir anısıyla birlikte video çekmeleri de istendi. Öte yandan, uzunca bir kayıt sisteminin de olduğu belirtildi. Müzisyenler bu uygulamaya isyan etmişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 19:03
YORUM EKLE