Dışişleri’nden Irak açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan Irak'taki gösterilere ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, "Irak Hükümeti'nin halkın beklentilerinin karşılanması için gereken adımları atacağına inanıyoruz" ifadelerine yer verildi

Dışişleri’nden Irak açıklaması

CİDDİGAZETE

Dışişleri Bakanlığı’ndan, Irak’ın başkenti Bağdat ile güney kentlerinde 1 Ekim’den bu yana “yolsuzluk, işsizlik ve kamu hizmeti yoksunluğu” nedeniyle düzenlenen gösterilere ilişkin açıklama geldi.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Irak'ın Bağdat ve bazı güney vilayetlerinde 1 Ekim 2019 tarihinden buyana süren protesto eylemleri sırasında çok sayıda can kaybı ve yaralanma meydana gelmesinden derin üzüntü duyuyoruz.

Gösteriler sırasında sivil halktan ve güvenlik görevlilerinden hayatını kaybeden tüm Iraklı kardeşlerimize Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye Irak’ın istikrarına önem atfetmektedir. Irak halkının huzur ve refah içinde bir yaşam sürmesi samimi temennimizdir. Irak Hükümetinin halkın meşru beklentilerinin karşılanmasını teminen gereken adımları atacağına inanıyoruz. Gösterilerde daha fazla can kaybı ve yıkım yaşanmaması için herkese itidal ve sağduyu çağrısında bulunuyoruz” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE