Eklem değil, zihniyet bozuk!

Tarım Bakanlığı'nda görevli Haydar Dutak, "eklem bozukluğu" adı altında "iş göremez" raporu alıp AKP'li Hamza Dağ'ın da yer aldığı Çin turuna katıldı

Eklem değil, zihniyet bozuk!

CiddiGazete- AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'a danışmanlık yaptıktan sonra Tarım ve Orman Bakanlığı'na Daire Başkanı olan Haydar Dutak'ın rapor skandalı ortaya çıktı.

Hastaneden 1 ay "iş göremezlik raporu" alan Dutak'ın, raporun geçerli olduğu tarihlerde, Hamza Dağ'la birlikte Çin'e gittiği ortaya çıktı.

Çin'e giden heyet arasında, Daire Başkanı Dutak'ın da yer alması "sahte rapor" tartışması doğurdu. Dutak'ın, "devlet memuru" sıfatıyla partinin Çin ziyaretine katılması da tartışma yarattı.

Haydar Dutak, konuyla ilgili sorulara cevap vermekten kaçındı.

HASTANEYE YATIŞ

Haydar Dutak, 8 Kasım 2019'da, İzmir Gaziemir Nevvar-Salih İşgören Devlet Hastanesi'ne "yatış" yaptı. Eklem bozukluğu teşhisi konan Dutak'a 11 Kasım 2019 ile 10 Aralık 2019 arası "iş göremez raporu" verildi.

Dutak'ın raporlu görüntü tarihlerde AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, bir grup AKP'liyle Çin'e tur düzenledi. Komünist Partisi'nin daveti gerekçesiyle bu ülkeye giden AKP'li heyet arasında, Türkiye'de raporlu görünen Haydar Dutak da yer aldı.

10 Aralık'a kadar rapor alan Dutak, Kasım sonundaki Çin ziyaretinde bol bol fotoğraf çektirip anılarını ölümsüzleştirdi! Dutak'ın Çin turu sosyal medya hesabında da yer aldı.

Öte yandan AKP'li Hamza Dağ'ın adı, arabasında uyuşturucu içerken görüntülenen Kürşat Ayvatoğlu skandalında da geçmişti.

Ayvatoğlu'nun, Dağ'ın danışmanlığını yaptığı öne sürülmüştü. Ancak Dağ, Ayvatoğlu ile birlikte görüntülenmesine rağmen bu iddiaları reddetmişti.

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 10:11
YORUM EKLE