Erdoğan ABD'ye gidecek mi?

Daha önce 13 Kasım'da ABD'ye gideceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyaretle ilgili yaptığı son açıklamada, "Henüz kararımı vermedim, soru işaretleri var" dedi

Erdoğan ABD'ye gidecek mi?

CİDDİGAZETE

TBMM’de partisinin grup toplantısına katılan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı. 13 Kasım’da gerçekleşmesi beklenen ABD ziyaretiyle ilgili bir soruya da cevap veren Erdoğan, “Henüz kararımı vermedim, soru işaretleri var” dedi.

Dün gece ABD Temsilciler Meclisi'nden Türkiye'ye karşı yaptırım kararlarının onaylanmasından sonra gelen açıklama kafa karıştırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Ekim’de TRT ortak yayınında ABD Başkanı Trump ile telefonda görüştüğünü belirterek, “13’ünde tabii ki bu davete icabet edeceğiz ve heyet olarak gideceğiz” demişti.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin NATO’da itibarı olan önemli bir üye olduğunu belirterek Erdoğan’ın 13 Kasım’da kendisinin misafiri olarak ABD’ye geleceğini söylemişti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın 8 Ekim'de attığı tweet.

FERHAT ABDİ ŞAHİN TÜRKİYE’YE VERİLECEK Mİ?

“Grup toplantısındaki konuşmanızda, terörle ilgili mücadeleye ilişkin yakın zamanda müjde vereceğinizi söylediniz. O müjde teröristbaşı Mazlum Kobani’nin Türkiye’ye iadesi konusunda mı?” şeklindeki soru üzerine Erdoğan, “Niye acele ediyorsun? Bu işlerin haberi verilir mi? Amerika haber vere vere mi geldi?” şeklinde konuştu.

PUTİN’LE HER AN GÖRÜŞEBİLİRİM

Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı kapsamında B ve C planlarının neler olduğuna ilişkin soru üzerine de şunları kaydetti: “Şu anda A planını uyguluyoruz. Bu devriyeler vesaire filan, bunlar devam edecek. Bu devriyelerden sonra arazideki bütün gelişmelere göre de nerede ne gibi adımlar atılması gerekiyor? İşte Ayn El Arab’da, Münbiç’te beklenenler eğer yerine getirilmiyorsa buralarda B planına, C planına geçebiliriz.” Bu hafta içerisinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir görüşmesinin olup olmayacağı sorusuna Erdoğan, “Her an olabilir. Gelişmelere göre” cevabını verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 08:31
YORUM EKLE