Fahrettin Altun duruşmaya gelmedi dava düştü

Fahrettin Altun Kuzguncuk’taki evinin fotoğraflandığı iddiasıyla CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’tan şikâyetçi olarak tazminat davası açmıştı. Davacı Altun'un duruşmaya gelmemesi nedeniyle dava düşürüldü

Fahrettin Altun duruşmaya gelmedi dava düştü

CiddiGazete- Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Kuzguncuk’taki evinin fotoğraflandığı iddiasıyla CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’tan şikâyetçi olarak tazminat davası açmıştı.

Bugün davanın duruşması görüldü. Davacı Altun’un duruşmaya gelmemesi nedeniyle dava düşürüldü.

Kararı değerlendiren CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş "Sürpriz bir gelişme" dedi.

Özçağdaş şöyle konuştu:

"Kuşkusuz beklemediğimiz bir gelişme. Sonuç itibariyle bu dava Türkiye'de bu konu ile ilgili birçok dava açtı karşı taraf. Aslında işin özünü ortadan kaçırmaya çalışan bir tutumdu bu davalar. Belki bununla da alakası var.

Kuzguncuk bölgesinde yasa ile korunan bir alanda bir yapı vardı. Altun ailesi bunu yıkmak zorunda kalmıştı. Bu kanunen para ve hapis cezası gerektiren bir suç.

Dolayısıyla biz oraya buna bakmaya gitmiştik. Kamusal alanları korumak zorunda olan bir kişiyim. Neden geldiniz üzerinden bize suç duyurusunda bulunuldu.

Aslında davalar üzerinden karşı atak yapılmıştı. Sonuçta bugün gelmediler ve dava düşmüş oldu. Sürpriz bir gelişme. Ben bundan sonrası için olumlu bir başlangıç olmasını umarım."

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 19:39
YORUM EKLE