Feridun Bahşi, vahim iddiayı Meclis'e taşıdı

İYİ Parti Milletvekili Feridun Bahşi, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı'nın İlçe Milli Eğitim Müdürü olan ağabeyine disiplin cezası verdiği için açığa alınan Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç olayını TBMM'ye taşıdı

Feridun Bahşi, vahim iddiayı Meclis'e taşıdı

CİDDİGAZETE

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Kahramanmaraş Valiliği'nde hukuk müşaviri olarak görev yapan Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç'in, İçişleri Bakanlığı tasarrufuyla açığa alınmasını TBMM'ye taşıdı. Feridun Bahşi, konuyla ilgili olarak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cevaplaması için Meclis'e soru önergesi verdi.

Feridun Bahşi önergesinde, "Milli Eğitim Müdürlüğü'ne geçici bir süre vekalet eden Vali Yardımcısı (Hukuk Müşaviri) Mesut Taner Genç'in görevden uzaklaştırılmasında; başkanlık ettiği Milli Eğitim Disiplin Kurulu'ndan müfettiş raporları doğrultusunda, Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü, Mustafa Mahir Turan (kendisi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan'ın ağabeyi olur) hakkında, disiplin cezası verilmesinin bir etkisi var mıdır?" sorusunu yöneltti.

YURTDIŞINDAYKEN, AFŞİN'DE SINAV KOMİSYONU BAŞKANLIĞI YAPMIŞ!

Bahşi ayrıca, "Kahramanmaraş İl Valisi'nin, üstünü örtmek istediği disiplin işlemine konu olay, Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan'ın, yurtdışında olduğu tarihlerde, kendisini sınav komisyonu başkanı olarak yazdırıp, görev harcırahı alması mıdır?" dedi.

Dokuz maddelik soru önergesinin sonunda milletvekili Feridun Bahşi, "Kahramanmaraş Valiliği Hukuk Müşaviri Mesut Taner Genç'in hakkında soruşturma açılması ve devamında görevden uzaklaştırılmasının sebebi, tüm bu olayların ortaya çıkması mıdır?" ifadesini kullandı.

NE SARAY'IN SOYTARISI, NE BALGAT'IN DALKAVUĞU

Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, görev yaptığı illerde, Türk milliyetçisi kimliğiyle tanınıyor. Vatansever söylemleriyle dikkati çeken Genç, Samsun Vali Yardımcısı olduğu dönemde, "Milliyetçiliği ayaklar altına aldım" diyen dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdiği için soruşturma geçirmişti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'nın İlçe Milli Eğitim Müdürü olan ağabeyi Mustafa Mahir Turan'ın haksız kazanç elde etmesine göz yummayan ve maaş kesme cezası veren Mesut Taner Genç hakkında soruşturma açılıp görevden uzaklaştırıldı.

Genç, görevden alınması üzerine yaptığı açıklamada, "Ne sarayın soytarısı, ne Balgat'ın dalkavuğuyum. Türk milliyetçisiyim. Hiç kimseden korkmuyorum" dedi.

İŞTE FERİDUN BAHŞİ'NİN TBMM'YE VERDİĞİ SORU ÖNERGESİ

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 18:22
YORUM EKLE