Gökçek dövizdeki krize çözümünü buldu

Türk Lirası'nın değer kaybı sürerken, dolar/TL kuru bugün yüzde 3'den fazla artışla 7,30'a yükseldi ve tarihi zirveyi gördü. Melih Gökçek, bu dalgalanmanın sorumlularını ifşa etti!

Gökçek dövizdeki krize çözümünü buldu

CiddiGazete- Euro/TL kuru 8,66, Sterlin/TL kuru da 9,60'la rekor kırdı. Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada, "Hedefli ilave likidite imkanları kademeli olarak azaltılacaktır" denildi. Daha sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu da bir açıklama yaptı.

Küresel piyasalarda bir dalgalanma olmaması nedeniyle kurdaki artış Türk lirasında yaşanan değer kaybına bağlandı. Yaşanan dalgalanmaya dair en dikkat çeken çözüm önerisi ise Ankara’nın FETÖ iddialarıyla istifa ettirilen Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’ten geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Gökçek, “Dolardaki yükselişin en büyük nedeninin devletten kredi alan birçok kişinin parayı dolara çevirişi gösteriliyor... Devletten kredi alıp dolara çeviren kişileri tesbit etmek devlet için çocuk oyuncağı... Tesbit edilen herkesten % 10 vergi alınmalı... Olay biter...” diye yazdı.

Gökçek’in bu paylaşımı alay konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 01:01
YORUM EKLE