Hakaret ve tehditten 1 yıl 8 ay hapis!

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret ve tehditlerden dolayı 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı

Hakaret ve tehditten 1 yıl 8 ay hapis!

CiddiGazete- Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaret içerikli bir mektubundan dolayı hapis cezasına çarptırıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Çakıcı'nın "hakaret ve tehdit" suçundan hapis cezası aldığını açıkladı.

Celal Çelik'in Twitter'dan yaptığı paylaşım şöyle:

- Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit edip hakaretler savuran Alaattin Çakıcı'nın ceza almasını sağlayacağımızı söylemiştik!

- Sözümüzü tuttuk... Bugün itibariyle hakaret ve tehdit suçundan toplam 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı!

ALAATTİN ÇAKICI NE DEMİŞTİ?

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş Alaattin Çakıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli'ye yaptığı gibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da ağır tehdit ve hakaretlerde bulunmuştu?

Çakıcı, Kılıçdaroğlu'na için yayımladığı mektupta şu ifadeleri kullanmıştı:

- Mafya liderleri Saray'ın emriyle serbest bırakıldılar ifadesini kullanan muhbir, istemeden gaf mı yaptı. Mafya diye kapalı diye Alaattin Çakıcı'yı tarif etmektedir.

- Şahsım olarak kendisine soruyorum. Eroin kaçakçılığı mı yaptım, silah kaçakçılığı mı yaptım, hazineyi mi parselledim.

- Gazetecilerin tutuklanmasından niye rahatsız oluyorsun. Bak Kemal Kılıçdaroğlu kitle psikolojisi ile sana hainler gaz verir, zorda yanında olmazlar... Onun için sana akıllı ol diyorum...

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 14:36
YORUM EKLE