Halaçoğlu isyan etti

24 Haziran'da yapılacak seçimlerde İYİ Parti listesinde yer verilmeyen Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu sergilenen tavra kırgın olduğunu söyledi

Halaçoğlu isyan etti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Türkkan, Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu’nun neden listede olmadığını açıkladı.

Türkkan, Yusuf Halaçoğlu’na Kayseri birinci sıranın teklif edildiğini, ancak kendisinin kabul etmediğini vurgulayarak, “Sayın Yusuf Halaçoğlu Kayseri milletvekilimiz. Kendisinin de doğal olarak Kayseri’den aday olmasını parti yönetimi olarak öngördük. Kendisi İzmir’den aday olmak istediğini, Urla'da ev aldığını ve oraya yerleşmek istediğini ifade etti.

Ancak genel başkan yardımcılarımızın İzmir’de liste başı adayı olmaları nedeniyle Kayseri konusunda aday olmasının uygun olabileceği ifade edildi. Kendisi de Kayseri’den aday olmak istemediğini söyleyince maalesef listemizde yer alamadı" dedi.

BANA BİR YER BULAMADILAR, KIRGINIM

Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bana bir yer bulamadılar. Kırgınım ve tepkiliyim” dedi. İYİ Parti'nin kuruluşundan itibaren Meral Akşener'in yanında yer alan ve TBMM'deki İYİ Partili beş milletvekilinden biri olan Halaçoğlu, şöyle konuştu:

“Ben MHP’den istifa edip İYİ Parti’ye geçtiğim zaman araştırma görevlisi olan eşimi Ankara'dan İzmir’e tayin ettiler. Eşim orada kalınca, iki küçük çocuğuma da Ankara'da ben bakmak zorunda kaldım. Aile bütünlüğümüz bozuldu. Aileyi bir araya getirmek için İzmir ya da Ankara'dan aday gösterilmeyi talep ettim. Parti yönetimi tekrar Kayseri’den aday olmamı isteyince kabul etmedim. İYİ Parti için bu kadar mücadele etmiş bir adama, bir yer bulamadılar. Aday yapılmamama çok tepki var. Milletvekili olmam önemli değil ama yapılan uygulamaya kırgınım.”

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER