İnce'den Bahçeli'yi kızdıracak çıkış

CHP'li Muharrem İnce, "Tıp fakültesine arkasına basılmış ayakkabı ile girilmez. Tıp fakültesine yüksek puanlı sınav belgesi ile girilir. Sayın Bahçeli, memleketin akıllı evlatlarının üzerinden elini çek" dedi

İnce'den Bahçeli'yi kızdıracak çıkış

CiddiGazete- Muharrem İnce, "Memleket Hareketi" gezileri kapsamında Karadeniz ziyaretleri için dün akşam saatlerinde Trabzon'a gitti.

Üzerinde "Memleket Hareketi" yazılı otobüsle Trabzon'dan ayrılan İnce, geldiği Artvin'in Borçka ilçesinde vatandaşlar tarafından karşılandı.

İnce, beraberinde eşi Ülkü İnce ve hareketin kurucuları arasında yer alan bazı isimlerle ilçede dolaşarak vatandaşları da selamladı.

"ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÜRETMEK İSTİYORUZ"

Memleketin sorunlarını yerinde görüp çözüm önerileri üretmeyi istediklerini kaydeden İnce, "Dışarıdan gelen memurlara karşı Borçkalıların olağanüstü bir misafirperverliği vardı. Sadece bizim sıkıntımız aldığımız maaşla ilgiliydi. Tek maaşla hatırlıyorum bilet parası bulamadığımı. Anneme telefon açtım ‘bana yol parası gönder bilet parası bulamıyorum’ diye.

Şubat tatiline öyle gittiğimi hatırlıyorum. Tekrar 34 yıl sonra burada memleket hareketinin kurucuları ile birlikte dolaşıyoruz. Memleketin sorunlarını yerinde görmek istiyoruz. Çözüm önerileri üretmek istiyoruz. Biliyorsunuz Türkiye’nin en yoksul bölgelerinden birisi burası.

Doğu Karadeniz, Artvin, Rize, Trabzon, Gümüşhane... Türkiye’de açlık sınırı 2 bin 300 lira. Ama bu bölgede kişi başına gelir ortalama 2 bin 237 lira. İşte Türkiye’yi bu derin yoksulluktan kurtarmak için, Türkiye’yi başı dik onurlu bir ülke yapmak için yollardayız” diye konuştu.

DEVLET BAHÇELİ'YE ÇAĞRI

Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipleri Birliği'nin kapatılmasına yönelik çağrısına ilişkin de konuşan İnce, şunları söyledi:

- Sayın Bahçeli, doktorlar bu memleketin akıllı evlatlarıdır. Memleketin akıllı evlatlarının üzerinden elini çek. Onlar, biz ölmeyelim diye ölüyorlar. Onlar çoluk çocuğunu evde bırakıp bizi iyileştirmek, bizi yaşatmak için ölüyorlar.

Tıp fakültesine yüksek topuklu, arkasına basılmış ayakkabı ile girilmez.

Tıp fakültesine yüksek puanlı sınav belgesi ile girilir. Sayın Bahçeli bu memleketin akıllı çocuklarını daha fazla üzme.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 17:20
YORUM EKLE