banner445

İYİ Parti'de 'Mersin' skandalı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu'nun, "Mersin'in kazanılması İYİ Parti sayesinde oldu" twiti ortalığı karıştırdı. Aynı twit, noktası virgülüne kadar bir diğer genel başkan yardımcısı Hasan Seymen tarafından da paylaşıldı

İYİ Parti'de 'Mersin' skandalı

CİDDİGAZETE

Burhanettin Kocamaz'ın evraklarını Mersin İl Seçim Kurulu'na "bilerek" yasal süresinde vermeyen İYİ Parti, büyük bir skandala imza atmıştı. Yapılan itirazlar kanuni gerekçelerle kabul edilmedi, bu kez Kocamaz İYİ Parti adına Demokrat Parti'den olamayacağı bilinerek yine de aday gösterildi, YSK bunu da kanuna aykırı olduğu için kabul etmedi. Skandalın ardından, eski genel başkan yardımcısı Ayfer Yılmaz, DP'nin adayı geri çekilerek, İYİ Parti adına DP kontenjanından Mersin İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterildi. Yılmaz, 31 Mart seçimlerinde yüzde 12 civarında oy aldı.

KİMSE GERÇEĞİN PEŞİNE DÜŞMEDİ!

Süreçte MHP'nin kumpasından, "karanlık güçler"den bahsedildi, Meral Akşener "İçimizden vurulduk" dedi.

Burhanettin Kocamaz olayında büyük miktarda paraların döndüğü iddia edildi, hatta bilerek CHP'ye ortam hazırlandığı bile yazıldı.

Mersin İYİ Parti İl Başkanı Servet Koca, kendisine ulaşmamıza rağmen, süreçle ilgili konuşmayı tebessüm ederek kabul etmedi!

Burhanettin Kocamaz, seçimlerin ardından attığı twitte olayın perde arkasını yine dile getirmedi, politik ifadeler kullanmayı tercih etti.

AYFER YILMAZ'A BÜYÜK SAYGISIZLIK

Bu gece yarısı atılan bir twit ise sosyal medyada adeta patladı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu, İYİ Parti Başkanlık Divanı'ndaki gündemi değerlendirirken, "İstanbul, Ankara, Antalya, Mersin ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanlıklarının İYİ Parti sayesinde kazanılması ve Türk milletinin nefes alması memnuniyetle karşılandı" ifadesini kullandı.

PARTİLİLER BÜYÜK TEPKİ GÖSTERDİ

CHP'nin kazandığı illeri sayan Nuhoğlu, İYİ Parti'nin DP kontenjanından eski genel başkan yardımcısı Ayfer Yılmaz'ı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak çıkardığını unuttu. Yüzde 12 oy alan Ayfer Yılmaz için çalışan partililer, Hayrettin Nuhoğlu'nun "Kazandık" açıklamasına büyük tepki gösterdi.

İŞTE NUHOĞLU'NUN "MERSİN" GAFI VE PARTİLİLERİN CEVABI:

BİR DİĞER GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DA AYNI TWİT'İ ATTI

Mersin'deki olay esrarını korurken, İYİ Parti'nin bir diğer genel başkan yardımcısı Hasan Seymen de Hayrettin Nuhoğlu'nun twitinin aynısını paylaştı. Genel başkan yardımcılarının bu ifadeleri parti tabanında şaşkınlıkla karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 10:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 6 ay Önce

Doğru söylemişler chp iyi parti sayesinde kazandı bunu herkez biliyor Burhanettin başkanı sevmeseydik eğer oyumuzu kesinlikle MHP ye atardık iyi parti yüzde 12 alamazdı MHP kazanırdı genel başkana şunu söylemek istiyorum mersini bitirdin Türkiye’yi Bitirdin ve MHP yi bitirdin senin yerinde olsam istifa ederdim

Önal Taptık
Önal Taptık - 6 ay Önce

Burda ip'çilerin açıklamaları doğru. Şahışlar yaptıklarını sıkılmadan ifade ediyorlar.31 mart seçimlerinin sonuçlarına katkı sağladıklarını gizlemeden göğüsleri kabara kabara ifşa etmekten kaçınmıyorlar. Da. Onların Duruşları niyetleri belli. MHP DÜŞMANLIĞI VAR. Zaten ip'in kuruluş şekli belliydi. Ammaaaa velakin yıllarca İDEALİST MEFKÜRE nin bir mensubu olarak tanınan,V koskoca 25 sene 5 dönem MHP Li Belediye Bşk.ı olarak kendini tanıtan birinin Aday gösterilmemesi gerekçesiyle ,MHP sine tavır alması hiçte hoş değildi. Bir itibarı saygınlığı vardı şimdi ne oldu? Oysa kendisi yanılmıyorsam BŞ. MECLİSİ HAZİRAN AYI OTURUMUNDA.:PARTİM BANA BİR DÖNEM DAHA GÖREV VERİRSE. SEVE SEVE GÖREVİME DEVAM EDERİM.VERMESSEDE GENEL MERKEZİN TAKDİRİ İLE ADAY OLMAM,KÖŞEME ÇEKİLİR,TORUNLARIMLA MEŞGUL OLURUM DEMİŞTİ. AMMA HIRSI v birilerinin GAZI ağır bastı. Sözünden caydı. Caydı da ne oldu. İp. Gereğini yaptı.Yenilen Pehlivan yenilgiye doymazmış. DP ile iş birliği yaptı. SONUÇ MALÜM......ELİNE NE GEÇTİ KOCAMAYAN KOCAMAZ MEMNUNMUSUN?

Erdal yigit
Erdal yigit - 6 ay Önce

I p şirketi deseniz daha makbul

SIRADAKİ HABER

banner95

banner84