İYİ Parti'de skandal paylaşım

İstanbul il eski yöneticisi ve Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vahim iddialar anlattı

İYİ Parti'de skandal paylaşım

CİDDİGAZETE/özel

MHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye dahil olan, sonrasında İstanbul il yönetiminde görev alan Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda skandal iddialarda bulundu.

İstanbul il yönetiminde olduğu süreçte yaşadıklarını anlatan Tufan, şikayetlerini dile getirdiğini ancak parti yöneticilerinin bunu dikkate almadığını savundu.

İşte Beyza Tufan'ın yaptığı skandal paylaşım:

"İki gün önce İYİ Parti İstanbul yeni il başkanı Buğra Kavuncu beni görüşmeye çağırdı.

Bana yeni yönetimde görev almak isteyip istemediğimi sordu ve bir görüşme gerçekleştirdik.

Arkadaşlar biliyorsunuz ki ben bir ülkücüyüm ve aynı zamanda Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü ve onursal üyesiyim. Bu görüşmede eski yönetimde bazı isimlerle yaşadığım sıkıntıları, olayları detaylarıyla ifade ederek anlattım.

Şimdi müsadenizle olayların bir kaçını sizinle paylaşarak durumu takdirlerinize bırakıyorum:

Seçimlerden 10 gün önce bir başkan yardımcısı, il yönetimi WhatsApp grubumuzda, HDP’li vekil ve gazetecilerle oturduğu bir masada verdiği fotoğrafla beraber, 'HDP’nin barajı geçmesi için canımı verebilirim, çözüm bu masada (yani ona göre HDP’yleymiş), MHP’li vandallar' gibi ifadeler kullanan bir yazı paylaştı.

Bu yazısından ötürü kendisini kınadığımı belirten bir cevap yazdım grupta kendisine.

Ertesi gün bu bayan, kendisini kınamamdan dolayı bilenmiş olacak ki; ilde durduk yere sataşarak, beni kavganın içerisine çekmeye çalıştı ve 'Sen kimsin, ben başkan yardımcısıyım' diyerek bana bağırma cüretini kendinde buldu.

ÜLKÜCÜLER BANA SAHİP ÇIKTI

Olayın ardından öğrendim ki bu kadın, bu sefer de "Beyza bana dirsek attı" iftirasında bulunmuş. İl başkanı Ersin Beyaz’a gittim ve hemen kamera görüntülerini getirtmesini ve eğer ben dirsek atmışsam derhal beni ihraç etmesini ama yok atmamışsam bu iftirasından ötürü onu ihraç etmesini talep ettim. Ersin Bey kamera görüntülerini istetmedi, olayı geçiştirdi ve uğradığım bu haksızlık karşısında beni ezdirdi.

Olaydan sonraki ilk yönetim kurulu toplantısında söz alarak kürsüye çıktım ve bu konuyu gündeme getirdim fakat bu kadının gene kendisi gibi HDP sevici il yöneticisi ahbapları, üstelik de erkekler, benim üzerime yürümeye kalktılar ve orada 3-5 ülkücü bana sahip çıkıp ayaklanmasaydı, belki de bana Ersin Beyaz’ın gözü önünde saldıracaklardı...

Bu toplantının ses kayıtları elimde mevcut; dileyenlerle paylaşabilirim...

Ramazan ayında şehit aileleri ve gaziler için organize ettiğim iftar programında, masa düzeni hazırladım. İl başkanı Ersin Bey'in de bilgisi dahilinde protokol masası olmaması ve her masada mutlaka şehit aileleri ve gaziler olması konusunda hemfikir olduk.

Yemekten bir gün önce, üstteki olayda anlattığım HDP sevici bayanın en yakın dostu ve aynı zamanda il muhasibi olan bayan yanıma gelerek, kendisine protokol masası hazırlamamı istedi.

Ben de bunun mümkün olmadığını, bunun özel bir yemek olduğunu, bu yemekteki amacımızın şehit aileleri ve gazilerle kaynaşmak olduğunu, protokolün yakışık almayacağını izah ettim.

Bu bayan benim başkan yardımcıma giderek, 'O masayı yapacaksınız' diye tavrını koydu, diretti ve o masayı bana zorla yaptırdılar.

Ersin Beyaz’ın masası dahil, her masada şehit aileleri ve gaziler ağırlanmışken, bu kibirli il muhasibi bayanımız 'protokol' masasında afiyetle yemeğini yedi.

Bu olayları anlattım ve isimleri yeni il başkanı Buğra Bey'e verdim.

Bu isimlerden herhangi biri varsa beni lütfen listeye yazmayın, ben bu gayri milli, HDP sevici ve şehit ailesiyle iftar masasına oturmaya yüksünen, bu denli insanlıktan uzak kişilerle bir çatı altında bir amaca yürüyemeyeceğimi, bir ülkücü ve şehit ailelerinin de temsilcisi olarak bu hakaretlere daha fazla maruz kalmak istemediğimi kendisine ifade ettim.

Ve Buğra Bey bugün takdir hakkını onlardan yana kullanmış...

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Aylardır kahrımızdan kan kusuyoruz ama artık susamıyoruz... Yeni yönetimde neden olamadığımı takdirlerinize ve vicdanlarınıza havale ediyorum. Yakında bir canlı yayında da yukarıda özetle anlattığım konuları ve daha başka olayları da detaylarıyla sizlerle paylaşacağım.

Ciddi Gazete Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 16:42
YORUM EKLE