banner424

'İyice şaşırmış bu adam!'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sebze fiyatlarının pahalı oluşundan şikayet eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a çattı...

'İyice şaşırmış bu adam!'

CİDDİGAZETE

Gıda maddelerindeki fiyat artışını ve hükümetin "fırsatçılara" karşı aldığı önlemleri eleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Her kriz döneminde elbette fırsatçılar olur. O fırsatçılara da hükümet gereğini yapar. Tüketen vatandaş feryat ediyor. Aynı zamanda bunu üreten çiftçi de, getiren de feryat ediyor. Bu işte bir gariplik yok mu? Peki İstanbul’a nasıl gelecek bu ürünler? Zamların sorumlusu dediğiniz o fırsatçı iktidar olmasın.

Bunun üzerine damat Berat Bakan diyor ki; ‘Sebze ve meyvenin fiyatı taşımacılık yüzünden artıyormuş. Yani pahalılığın sebebi Muğla’dan, Niğde’den yola çıkan kamyonların şoförleriymiş. Biz bugüne kadar nohut almak için Kahramanmaraş’a, portakal almak için Antalya’ya mı gidiyorduk? İyice şaşırmış bu adam! Gerçekten böyle diyor.

Fiyatlar taşımacılıktan artıyormuş. Nakliye fiyatlar için elbette bir kalemdir ama günaydın be kardeşim. Anlayacağın nakliye işi yeni değil. Otoyolları o kadar pahalı hale getirdiler ki... Mazot o kadar pahalı ki... Biz yapıcı muhalefet yapıyoruz fakat eleştirilerimiz ciddiye alınmıyor. Sadece oy almak için bu adımları atmakla bu iş yürümez. Halciyi, marketi suçluyorsunuz. Şimdi de çıkmış nakliyeciyi suçluyorsunuz. Kimseye suç atmayın. Suçlu sizsiniz kardeşim.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84