Kızını 'itfaiye eri' atadı!

Burdur'un Çeltikçi ilçe Belediye Başkanı Recep Aydın'ın, kızını belediyeye itfaiye eri olarak işe aldığı ortaya çıktı. Sınava giren diğer adayların şikayeti üzerine atama iptal edildi

Kızını 'itfaiye eri' atadı!

CiddiGazete- Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın'ın, kızının da aday olduğu 1 adet itfaiye eri kadrosuna memur alımı için yapılan mülakat salonuna girerek diğer üç adayı tehdit ettiği iddia edildi. Adaylar olayı yargıya taşıdı, CİMER'e şikayet etti.

"BELEDİYE BAŞKANI HAKKIMIZI YEDİ"

Burdur Çeltikçi ilçe Belediyesi lise ve dengi okul mezunu niteliğini taşıyan 1 adet itfaiye eri alımı için sınav düzenledi. Sınava Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın'ın kızı ve üç aday daha katıldı. İddiaya göre Başkan Aydın, mülakat yapılan salona giren adaylarını tehdit etti. Olaya tepki gösteren adaylar, CİMER’e şikayette bulunarak konuyu yargıya taşıdı.

Yapılan sınava uzun süre çalıştığını ve hakkının yenildiğini belirten Emre Sayın, şunları söyledi, "Eylül ayında belediyenin itfaiye eri alımı için sınav yapıldı. Ben de aday olarak mülakata girdim Birinci sırada belediye başkanının kızı vardı. Sınavın olduğu zaman Belediye Başkanı Recep Aydın sınav yerine girerek, ‘Benim kızımın girdiğini biliyorsunuz. Niye geldiniz? Benim belediyem, ağzınıza tükürürüm' dedi.

Daha sonra da komisyon başkanının odasına girdi. Belediye başkanı hakkımızı yiyerek kızını kazandırdı. Ben de sınavın iptali ve atamayı durdurma kararı almak için dava açtım. Mahkemeden ilk karar çıktı. Başkanın kızın atamasını durdurdular dava hala devam ediyor. Diğer arkadaşlar ise CİMER'e şikayette bulundu" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 12:11
YORUM EKLE