KKTC'de dengeleri değiştirecek istifa

Serdar Denktaş, 21 yıl genel başkanlığını yaptığı Demokrat Parti'den istifa etti. Denktaş'ın, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Mustafa Akıncı'ya oy vereceği iddia edildi

KKTC'de dengeleri değiştirecek istifa

CiddiGazete- Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Serdar Denktaş, Demokrat Parti (DP) ile tüm bağlarını kopardığını duyurdu. Denktaş'ın bu istifayla ikinci turda Mustafa Akıncı'ya oy vereceği iddia edildi.

KKTC'de geçen pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimine bağımsız aday olarak katılan Serdar Denktaş, 21 yıl genel başkanlığını yürüttüğü Demokrat Parti ile olan bağını dün akşam katıldığı MYK toplantısında tamamen koparma kararı aldığını duyurdu.

Denktaş, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kararını kamuoyuna duyurarak, "28 yıl içinde emek harcadığım, 21 yıl genel başkanlığını yürüttüğüm Demokrat Parti ile olan bağımı dün akşam katıldığım MYK toplantısında tamamen koparma kararı aldığımı kurul üyelerine duyurmuştum. Ben seçim boyunca ‘irademize sahip çıkalım’ çağırısı yaparken yıllarca başkanlığını yaptığım partim kendi onuruna sahip çıkamıyorsa bana düşen görev kendi onuruma sahip çıkmaktır" ifadelerini kullandı.

Denktaş, "İkinci tura kalan iki aday, ilk turda rakiplerimdi ve her ikisini de eleştirmiştim. Ben kendi düşüncelerimi halkımıza anlatmaya çalışırken çeşitli suçlamalarla da yüz yüze kaldım. Bugün geldiğimiz ortamda kendi özgür irademle oyumu iki adaydan birine kullanmak için sandığa gideceğim. Kimsenin iradesine yön verme gibi bir uğraş içerisinde olmayacağım. Seçilecek aday kim olursa olsun makamda olduğu sürece o makama saygılı olmaya devam edeceğim. Kamuoyunun bilgisine sunarım" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 23:28
YORUM EKLE