MHP'den Binali Yıldırım'a tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek: “Binali Yıldırım'ın 'Dersim' ve 'Kürdistan mebusu' ifadeleri baştan sona yanlıştır”

MHP'den Binali Yıldırım'a tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın "Dersim" ve "Kürdistan mebusu" ifadelerine tepki gösterdi.

Yıldıray Çiçek, Binali Yıldırım'ın ifadeleri için "Baştan sona yanlıştır" dedi.

BİNALİ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Binali Yıldırım, TRT Haber ve TRT Kürdi'de ortak yayınlanan programda "Dersim hadisesinden dolayı devlet adına özür dileyen bir iktidar var. Buna rağmen Dersim adını ağzına alamayan ve yaptıkları bu fahiş yanlışı bile ikrar edemeyen, kabullenemeyen bir CHP var" demişti.

Çiçek'in tepki gösterdiği "Kürdistan mebusu" ifadesi içinse Yıldırım, “İstiklal mücadelesini başlatırken daha savaş döneminde Ankara'da Büyük Millet Meclisi'ni toplayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da vardı, Lazistan mebusu da vardı” diye konuşmuştu.

‘BAŞTAN SONA YANLIŞ’

Çiçek, Yıldırım'ın ifadelerine Twitter'dan tepki gösterdi. Yıldırım'ın ifadelerinin baştan sona yanlış olduğunu söyleyen Çiçek şunları kaydetti:

"Binali Yıldırım konuşmasında Ekrem İmamoğlu’na destek veren PKK ve HDP’yi yerden yere vursa bile Dersim ve Kürdistan mebusu ifadeleri baştan sona yanlıştır. Bu konuları ihanetine araç yapanlara vitaminden başka birşey değildir."

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 12:21
YORUM EKLE