banner424

Mustafa Sarıgül rakam verdi

DSP Şişli Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, "Bizim bir örgütlenme modelimiz var. Ve bütün rakiplerimizden 40 bin oy daha fazla alırız” dedi

Mustafa Sarıgül rakam verdi

DSP Şişli Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Milliyet’ten Eren Aka’ya konuştu. CHP’den istifa edip DSP’ye geçişini değerlendiren Sarıgül, “Yıllardır çalışmaktan, koşmaktan, mücadele etmekten yorulmayan ben, beklemekten ve bekletilmekten yoruldum. Yeni Şişli mücadelemde önüme konulan engelleri aşmak için, CHP’den üzülerek istifa ettim ama artık önümüze bakmanın ve Şişli’yi konuşmanın zamanı. Ben şu an sadece Şişli’yi düşünüyorum. Orada halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için kafa yoruyorum. Gece gündüz sahadayım. Vatandaşım beni yalnız bırakmıyor ben de vatandaşımı” diye konuştu.

AK GÜVERCİN ŞİŞLİ’NİN TEPESİNE KONACAK’

Sarıgül, “Hiç mi siteminiz yok” sorusuna şöyle cevap verdi:

“Hayır, gayet mutluyum. Ben Şişli’yi alacağımdan son derece eminim. Bütün insanımızın mutlu olması için ak güvercin güzel haberlerle geliyor. 31 Mart akşamı Şişli’nin tepesine konacak. Anketlere baktığımızda muazzam. Bu durum oy oranımızı da ciddi oranda artırdı. Sokak sokak dolaşıyorum, her gün 10 kilometre yürüyorum. Yurttaşlarımın sokakta ilgi, alakasını görüyorum. Bütün yurttaşlarımız bana diyor ki, “Şişli’nin ışığı söndü, Şişli’yi neden bıraktın?.” Ayrıca mağdur olduğumuzu binlerce mektuplarla yurttaşlarımıza anlattık. Bir de sistemi koymak lazım. Yani ana muhalefetin belediye başkan adaylarını, belediye başkanı olmadığı yerlerde 1 yıl önce, olan yerlerde de en az 6 ay önceden açıklaması lazım. Adam mevcut belediye başkanı ve bir sabah kalkıyor ki bir aday açıklanmış, ertesi gün bir tane daha. Hiç unutmuyorum, Çekmece’de 34 tane aday adayı vardı. Onlardan birini atadılar, 33 tanesi kırıldı. Beşiktaş’ta 52 tane aday adayı vardı. Ne oldu onlar?”

‘ŞİŞLİ PLASTİK SEVMEZ’

Sarıgül sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ak güvercini hemen hemen bilmeyen yok. Ama bunları biz Sarıgül’e evet, DSP’ye evet, ak güvercine evet diyerek mektuplarımızı her kapının altına atıyoruz. Evlere ne götürüyoruz? Bir DSP kalemi. Bir tane sarı gül. Bir tane defter, bir tane de kupa götürüyoruz. Ne ile götürüyoruz bunları? Şişli plastik sevmez kampanyasını biz 2006’da başlatmıştık. İktidar daha yeni yaptı. DSP markası yıpranmış bir marka değil. Bu marka temiz bir marka ve Şişli seçmenine çok sempatik geldi. Biraz tanınmaya ihtiyacı var. Biz de tanıtmakta zorluk çekmiyoruz. Ak güvercin dediğimiz zaman bütün kapılar açılıyor. Ak güvercin ismi Şişli’ye yabancı bir isim değil.”

‘KAZANIRSAM İLK UYGULAMAM’

Sarıgül, seçimi kazandığı takdirde yapacağı ilk uygulama hakkında şu bilgileri verdi:

“İlk yapacağımız iş telefonların başına canlı, bizi yaşayan arkadaşlarımızı koyacağız. Belediyenin ruhu olacak. Bizi aradığınızda karşınızda canlı bir insan bulacaksınız. Vatandaş sıkıntısını anlattıktan 3 dakika sonra arkadaşlarımız orada olacak. İki, Şişli Belediyesi’nde gün batmayacak. 24 saat telefonların başında nöbetçi arkadaşlarımız olacak ve 24 saat belediyenin ışıkları sönmeyecek. İlk gün yapacağımız uygulama bu olacak.”

Sarıgül, “Peki ya kazanamazsanız” sorusuna şöyle cevap verdi:

“Sıfır ihtimal. Bizim bir örgütlenme modelimiz var. Ve bütün rakiplerimizden 40 bin oy daha fazla alırız. Kapı kapı dolaşıyoruz ve o kapılar bize sevgiyle açılıyor. Zaten o sevgiyi görmeseydim aday olmazdım.”

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84