'Ordu Katar'a satıldı' sözlerine soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Türk ordusuna yönelik sözleri nedeniyle CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldı

'Ordu Katar'a satıldı' sözlerine soruşturma

CiddiGazete- Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Habertürk TV'de katıldığı bir programda tank-palet fabrikasının Katarlılara satılmasını eleştiren ve iktidar sözcülerinin hedefi olan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ve devletin askeri teşkilatını alenen aşağılama" suçlarından soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Başsavcılığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Katıldığı bir TV programında ‘Türk ordusu satılmış’ diyen 27. dönem Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca TCK'nın 301. maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ve devletin askeri teşkilatını alenen aşağılama suçlarından resen soruşturma başlatılmıştır."

CHP’li Başarır, TV programında tank-palet fabrikasının satılmasına ilişkin, "Öyle bir noktadayız ki; Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar'a satılmış. 20 milyon dolara satıldığı söyleniyor, 50 milyon dolara satılmış..." demişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 12:02
YORUM EKLE