Orhan Erzurum da İYİ Parti'yi bıraktı

İYİ Parti Kurucular Kurulu'nda yer alan genel başkan danışmanı 25. dönem Giresun Milletvekili Orhan Erzurum, zehir zemberek bir açıklama yaparak partideki tüm görevlerinden istifa etti

Orhan Erzurum da İYİ Parti'yi bıraktı

İYİ Parti'de istifaların arkası kesilmiyor. Özellikle 24 Haziran seçimlerinden sonra hız kazanan istifa kervanına Orhan Erzurum da eklendi. 25'inci dönem MHP Giresun Milletvekili olan Orhan Erzurum, İYİ Parti'nin Kurucular Kurulu'nda yer aldı, aynı zamanda genel başkan danışmanlığı görevine getirildi.

24 Haziran seçimlerinde aday olduğu Giresun'dan milletvekili seçilemeyen Erzurum, yayınladığı sert bir açıklamayla İYİ Parti'deki tüm görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.

İşte Orhan Erzurum'un istifa metni:

25 Ekim 2017 tarihinde büyük umutlarla kurduğumuz, Türk siyasetine alternatif olduğuna ve Türk milletinin çıkış noktası olacağına inandığımız, İYİ Parti’nin bugün geldiğimiz noktada bu beklentilerin hiç birine cevap verecek düzeye maalesef gelmediğini görmüş bulanmaktayım.

İYİ Parti’nin kurulma aşamasından bu günlere kadar, parti içerisinde aktif rol almış birisi olarak, şahısların kendi menfaatlerini hep ülke menfaatlerinden üstün görmelerini, kabul etmem asla mümkün değildir.

Büyük umutlarla girdiğimiz 24 Haziran seçimlerinde beklentilerin altında bir sonuç alınması, seçimden sonra sonuçları değerlendirdiğimizde de çözümün açıkça ortada olması hepimiz tarafından bilinmekteydi.

Teşkilatlarda yaşanan sorunlar ve kişisel beklentilerini alamayan partililerin seçim çalışmalarına balta vurması en büyük engelimiz olmuştur.

Her şeyi bir kenara bırakıp, yeniden yeni bir sayfa açmak umuduyla, 12 Ağustos kongresini beklemiş, bu kongrede beklenenin aksine düzelen hiç bir şeyin olmadığını görmüş bulunmaktayım. Hatta düzeleceğine dair tüm umutlarımızın da kaybolduğunu ifade etmek istiyorum.

Siyasi hamasi nutuklarla ve tweetlerle ne parti idaresi olur, ne de memleket idaresi. Siyasi etik, meşveret ve istişareden uzak, sadece şahsi ikbal beklentileriyle yapılan siyaset yanlışının ve bunlara prim veren bir yapının içinde bulunmam söz konusu değildir.

Kendine Türk milliyetçiliği ideolojisini, hayat tarzı olarak benimsemiş bir ülkücü olarak gelinen noktada ülkücülerin tasfiye edilme hareketini, ülkücülere diyetten bahseden bir yönetimi asla tasvip edip içinde olamam.

Siyaseti sadece Türk milletine faydalı olmak için yapan ve çocuklarımıza anlatacak hikayelerimiz olsun diye uğraşan, bugüne kadar da bilerek hiçbir siyasi yanlışın içerisinde olmayan bir kardeşiniz olarak, bundan sonra da yanlışı onaylamayacağımdan dolayı; İYİ Parti’deki tüm görevlerimden (Kurucu üyelik ve genel başkan danışmanlığı) ve parti üyeliğinden istifa ediyorum.

Bundan sonraki süreçte, siyasi sıfatlarından arınmış bir şekilde, sade ülkücülüğümle memleketime hizmet etmeye devam edeceğim.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Dr. Orhan Erzurum

25. dönem Giresun Milletvekili

YORUM EKLE