Putin'den Erdoğan'a kahvaltı önerisi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kritik Moskova ziyaretinde "kahvaltı sohbeti" yapılmış. Rusya Devlet Başkanı Putin, yıllardan beri değiştirmediği kahvaltı mönüsünü Erdoğan’a da tavsiye etmiş

Putin'den Erdoğan'a kahvaltı önerisi!

CiddiGazete- Rusya destekli Suriye ordusu tarafından 57 Türk askerinin şehit edilmesinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vladimir Putin'le görüşmek için perşembe günü Moskova'ya gitti.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre; İdlib konusuna geçmeden önce Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, her sabah kahvaltıda yabanmersini, yulaf ve süt yediğini belirtip tavsiye etti.

Nuray Babacan'ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Yurtdışına yapılan tüm ziyaretlerde, kritik konulara geçilmeden önce havanın yumuşatılması için sohbet açıldığını herkes bilir. Bu bazen takılan kravat, bazen verilen kilolar olabilir.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kritik önemdeki Moskova ziyaretinde de Suriye ve İdlib’deki saldırı gibi zor konulara girilmeden önce, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sabah kahvaltısından konu açtığını öğrendik.

Putin, yıllardan beri uyguladığı ve hiç değiştirmediği kahvaltı mönüsünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tavsiye etmiş. Putin yabanmersini, yulaf ve sütten oluşan kahvaltısından asla vazgeçmediğini, yabanmersininin son derece yararlı olduğunu uzun uzun anlatmış Erdoğan’a.

Yeni nesil kahvaltı olarak yabanmersini ve yulaf gittikçe fazla tüketilmeye başladı. Yabanmersininin kan şekerini düzenlediği, göz ve beyin sağlığı açısından faydalı olduğu, kalp hastalıklarından koruduğu ve doğal bir antidepresan olduğu anlatılıyor...

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 12:56
YORUM EKLE