Taha Akyol'dan Bahçeli'ye cevap

Geçtiğimiz hafta üç ayrı isme yapılan saldırıdan sonra Devlet Bahçeli, Taha Akyol'u hedef almıştı. Akyol, Bahçeli'ye köşesinden cevap verdi

Taha Akyol'dan Bahçeli'ye cevap

CiddiGazete- Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu ve KRT TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu'nu hedef alan saldırılar sonrası konuşan Devlet Bahçeli, MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası sanıklarından Karar Gazetesi yazarı Taha Akyol'u hedef almıştı.

Taha Akyol, Bahçeli'ye köşesinden cevap verdi.

"Bir düşünce mirası olarak milliyetçiliği ‘haddeden geçmemiş’ şiddet içgüdülerinin seviyesine düşürmekten herkes sakınmalıdır; düşünceye de ülkeye de zarardır" diyen Taha Akyol, "Bana ve yazar arkadaşlarıma hakaret edenlere, hedef gösterenlere benim söyleyeceğim budur. Allah’ıma hamd olsun, eli sopalı adamlarım yok, hiç de özenmedim. Elimde kalemim var sadece; kitaplarımı, belgesellerimi, yazılarımı yazdığım kalem" ifadesini kullandı.

Bahçeli dünkü açıklamasında Akyol'u ismini vererek hedef almış, "Karar Gazetesi’nin kiralık köşe yazarları, mesela Elif Çakır, mesela Yıldıray Oğur, mesela Taha Akyol ve diğer köşesiz sözde yazarlar MHP’yi hafife almasınlar, MHP’ye kara çalmasınlar. Çünkü kazdıkları kuyuya çoktan düşmüşler, kızarmayan yüzleriyle yakayı ele vermişlerdir. Bilhassa Taha Akyol MHP’yi bilir, tavsiyem mezkur sipariş üzerine yazan isimlerle birlikte Serok Ahmet’e bizi acilen anlatmasıdır" demişti.

Sosyal etkinliklere katılmayan Bahçeli, Ankara'dan İstanbul'a gelerek Taha Akyol'un oğlu Mustafa Akyol'un 2012'deki düğününe katılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 00:49
YORUM EKLE