Türkeş'i anma toplantıları yasaklandı

Semih Yalçın, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı ve ebedi lideri Alparslan Türkeş'in vefat yıldönümü olan 4 Nisan'da açık veya kapalı anma toplantıları yapılmayacağını açıkladı

Türkeş'i anma toplantıları yasaklandı

CiddiGazete- MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, teşkilatlara twitter üzerinden gönderdiği mesajda, ülkücü hareketin ebedi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefat yıldönümü olan 4 Nisan'da, Covid-19 tedbirleri kapsamında uyulacak kuralları sıraladı.

Semih Yalçın, AKP'nin lebalep kongresine Celal Adan, İzzet Ulvi Yönter, Sadir Durmaz ve Nevin Taşlıçay ile birlikte Devlet Bahçeli'yi temsilen katılmıştı.

AKP'nin lebalep kongresinde Bahçeli'yi temsil eden isimlerden Semih Yalçın'ın Twitter üzerinden teşkilatlarına verdiği talimat şöyle:

1- Bilindiği üzere, Covid-19 salgınında son günlerde yaşanan ciddi artış dolayısıyla hükümetçe alınan yeni tedbirler Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulmuştur.

2- Covid 19 ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirlere, siyaset dahil, gündelik hayatımızın her alanında uyulması önem arz etmektedir.

3- Söz konusu yeni tedbirler dolayısıyla, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş'i anmak üzere her yıl 4 Nisan günü MHP il ve ilçe teşkilatları tarafından düzenlenen açık veya kapalı anma toplantıları bu defa gerçekleştirilmeyecektir.

5- Başbuğumuzun aziz hatırası ihtiram ve muhabbetle yad edilecek, camiamızın belleğinde bıraktığı derin ve kalıcı izler heyecan ve coşkuyla tazelenecektir.

6- Kutlu ülkü kervanının, Alparslan Türkeş'in gösterdiği yolda her geçen gün büyüyerek ilerlediği, onun manevi huzurunda dualarla anılacaktır.

Editör notu: Semih Yalçın tarafından numaralandırılan sosyal medya paylaşımlarında, dört numaralı tweet yer almamıştır.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 16:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cavit Aka
Cavit Aka - 3 hafta Önce

Anma toplantısı yapacak olan Semih Yalçından izin mi alacak.