'Ülkede yokluk yok, her şeyde bolluk ortada'

AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez: "Ülkede yokluk denen bir şey yok. Her şeyde bolluk ortada ama birileri para kazanacak diye olayı manipüle ederek buradan bir kargaşa çıkartmanın hesabını yapıyorlar"

'Ülkede yokluk yok, her şeyde bolluk ortada'

CiddiGazete- AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez, Türk lirasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düşük faiz çağrılarına uygun olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) art arda yaptığı faiz indirimleriyle başlayan ve dün zirveye ulaşan tarihi değer kaybının neden olduğu kur krizine ilişkin, “Ülkede yokluk denen bir şey yok. Her şeyde bolluk ortada ama birileri para kazanacak diye olayı manipüle ederek buradan bir kargaşa çıkartmanın hesabını yapıyorlar” dedi.


Konya'nın yerel televizyon kanalı Kontv'de ‘Ankara Konuşuyor’ programının konuğu olan Halil Etyemez özetle şunları söyledi:
“Kendi mavi vatanımızda hakkımız olan doğal gazı araştırmaya ve çıkartmaya çalışıyoruz, ondan rahatsızlık duyuyorlar. 
Orada bir takım tatbikatlar yapılıyor, hiç kimseden çekinecek durumumuz yok ve gücümüz yerinde.
Niye adamlar başka ülkelerle işbirliği yaparak bize karşı tatbikat yapıyor? Yunanistan niye bir kısım konsorsiyumlarla petrol aramaya çalışıyor?
Bakın gaz çıkartmaya başlıyoruz, içerdeki muhalefet ‘Hani niye çıkartmadınız' diyor. Bunun bir takım teknik boyutu var. Duyuruyu yaptık, tespit ettik, çalışma yapılıyor.

Gemilerimiz işin başında ama bundan rahatsızlık duyuyorlar. Terörle ilgili de sınır ötesinde adam yanı başımızda bir takım örgütlenmeler yapıyor. Biz buna müdahale ediyoruz. 
Bize karşı silah çeviren adamla barış mı yapacağız? Biz demeyiz, biz öyle yapmayız.
Buralardan sonuç alamayanlar yıllarca ‘Gezi Olayları’ denediler. FETÖ bir takım hadiseleri denedi, buradan bir sonuç almadılar.
Gelip şimdi milletin cebindeki paraya, mutfağındaki ekmeğe saldırmaya çalışıyorlar. 
Çok net söylüyoruz. Ülkede yokluk denen bir şey yok. Her şeyde bolluk ortada ama birileri para kazanacak diye olayı manipüle ederek buradan bir kargaşa çıkartmanın hesabını yapıyorlar.
Buradan bir sonuç alıp Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı, millet düşmanlığı yapıyorlar. Siyasi rant elde edeceksin diye bu ülkenin kaybetmesini istemek doğru değil.”

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 22:32
YORUM EKLE