Vekil olmak için avukat istedi!

Aydın'da milletvekili dağılımları henüz netleşmedi. Ak Parti ve MHP arasında gidip gelen vekillik için Deniz Depboylu, genel merkezden avukat istedik" dedi

Vekil olmak için avukat istedi!

24 Haziran seçimlerinde MHP’den Aydın 1. sıra milletvekili adayı olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu 14 saatte 2 kez vekil olup 2 kez de vekilliğinin düşmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Vekil olup olmadığının halen net olmadığını ve gidip gelen vekilliğin de MHP’nin hakkı olduğunu belirten Depboylu, "Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımız Bahçeli ile görüştük. Genel merkezimizden Aydın'a avukat gönderildi. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız" dedi.

Seçimlerin tamamlanıp resmi olmayan sonuçların açıklanması ile Aydın'ın 8 vekilinin dağılımı AKP 3, MHP 1, CHP 3 İYİ Parti 1 olarak açıklanmıştı. Daha sonra MHP'nin vekil çıkaramadığı, AKP'nin vekil sayısının 4 olduğu belirtildi. Yurtdışı oylarının sayımı ile sonuçların yeniden değiştiği ve AKP'nin vekil sayısının 4, MHP'nin vekil çıkaramadığı açıklandı. Bunun üzerine akşam saatlerinde partisinin il teşkilatından İl Başkanı Burak Pehlivan ve partililerle birlikte basın açıklaması yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, haklarını arayacaklarını söyledi.

MHP BAZEN 1 BAZEN 0 GÖSTERİLDİ

MHP'nin yaklaşık yarım asırlık siyasi tecrübesi ile Türkiye Cumhuriyeti'nin vatanın ve milletin bekası ile ilgili konularda üzerine düşeni her zaman yaptığını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Depboylu, “Vatan, millet ve devletin bekası için alınması gereken kararlarda MHP her zaman elini taşın altına koymuştur. Dün gerçekleşen seçimlerde sandıkların yüzde 99,96'sı açıldığını var sayarsak 57 bin 454 oy aldık. Buna yurtdışı ve gümrüklerden gelen oylar dahil değil. Yeni sistem bizi zorluyor. Ortaya çıkan milletvekili sayısı ittifak içinde gelgit yaşadı. MHP bazen 1 bazen 0 olarak gösterildi. Halen durum net değil. Arada 217 oy farkı var. Genel merkez ile görüştük. Aydın’a bir avukat gönderdiler. Oy hesaplamalarını inceleyecek. Hakkımızı arayacağız” dedi.

YORUM EKLE